13

Jalukse küla vahel jooksis hunt

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Hunt. Foto: Valeri Štšerbatõh
2018. aasta talvel fotokaamera objektiivi ette jäänud Noarootsi võsavillem võib olla juba surmatud, sest igal talvel kütitakse peaaegu iga teine hunt. Valeri Štšerbatõh

Metsakorraldaja Marje Talvis nägi teisipäeva hommikul Lääne-Nigula vallas Jalukse külas hunti.

„Hommikul 8.30 jooksis hunt keset Jalukse küla,” kirjutas Talvis sotsiaalmeedias. Esmalt nägi ta looma Keila-Haapsalu maantee ääres Külasma talu juures. Kümme minutit hiljem aga juba külas.

„Pärdi maja tagant tuli, Neomardi maja taha jooksis,” rääkis Talvis.

Talvis märkis, et nägi elus teist korda hunti. „Päris kena loom oli, üllatavalt rikkalikes toonides. Räägi siis, et hall nagu hunt,” ütles Talvis.

Keskkonnaamet andis hiljuti eriloa, et lasta Jalukse ja Keedika kandis kolm hunti. Hunte tohib küttida Keila-Haapsalu maanteest lõuna poole jääval alal. Jalukse küla jääb maanteest põhja poole.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tolmu Ahv
Tolmu Ahv

Eks hunt murrab sealt,kust kätte saab ning ei ütle kunagi ära koduloomadest. Kindlasti on suuresti süüdi ka metsamaffia, mis kontrollimatult raiub ja tihti uut metsa asemele ei istuta.Huvitav,miks metsaveo autod nii tihti öösiti sõidavad ??

Jooksen kus heaks arvan
Jooksen kus heaks arvan

Enam ei tohi keset metsa ka loomad joosta? Või on nüüd Jaluksest suur külakeskus ja uusarendus saanud. Hakkavad jälle need hundijutud pihta. Loodame, et lund ei tule. Jäävad metsad alles ja mõned loomad ellu.

küünline realism
küünline realism

jooksis siis jooksis. ju tal siis oli jooksuaeg.

Postimees
Postimees

See hunt tuleb maha lasta…
Kunagi mürgitati ka hunte…
Mul hundirauad kodus olemas, keegi aktiivne kodanik ehk on huvitatud
Õilsa eesmärgi nimel annan tasuta ära…

Piret
Piret

Ega “Hundu” loll loom ole, ta teab täpselt, et huntide küttimine põhjapoole teed on rangelt keelatud.

Jass
Jass

Jätke need hundid rahule. Las loom olla.
Miks ta vahel küladevahele ära eksib on see et igalpool raiutakse metsa.

2. kodanik
2. kodanik

Kas Jaluksest Variku küla juba paistab, kui räägid, et kõik mets maha raiutud? 🙂

metsa
metsa

Kui meeldib koos huntidega metsas joosta, siis kes keelata saab. Aga mis mõttes, jätke rahule? Külade ja talude nurga taga hunt jooksmas on oht. Tõeliselt hirmutav ja kui arvukust ei kontrollitaks, läheb asi täiesti käest. Sel juhul saaksime ikka väga õõvastavaid juhtumeid.

Hellat
Hellat

Muidugi, kui hunt ringi jookseb, on maailmalõpp käes. Midagi on juba kapitaalselt korrast ära, muidu hunt küla vahele ei tuleks

Kägu
Kägu

Need uudised on mõeldud mõistusega inimestele, kes suudavad aru saada,et hunt on ohtlik koduloomadele ning pole välistatud,et ka inimesele.Ma küll ei lubaks oma lapsi pimedas õue või metsa jooksma.Kui õnnetus on käes,on hilja nutta.Ja hunte on palju rohkem,kui arvatakse,sest lumepuudusel pole võimalik neid küttida.

Hellat
Hellat

Hunt on ainult ohtlik siis, kui tal on nälg.

Nimetu
Nimetu

Paralepas nägin rebast. Jänest olen näinud ja metssiga. Põdergi vahel liigub. Miks sellest uudist ei tehta?

Millegagi pole rahul
Millegagi pole rahul

Tegid ju uudise valmis. Milles küsimus?

wpDiscuz