Tennisistide aasta on alanud edukalt

Tabasalus peetud Eesti II liiga naispaarismänguturniiril jõudsid Kaja Ladva ja Mari Liigand finaali.

Aasta on alanud tennisistidele töiselt ja edukalt. Aasta teisel päeval toimus Tartus noortele ja andekatele tenniselaager, järgmistel nädalalõppudel osalesid meie mängijad edukalt Eesti erinevates tennisekeskustes 15 erineval turniiril.

Turniirivõidud noppisid Marek Turu ja Karin Kanepi, auhinnalistele kohtadele tulid Simona Ladva, Maily Märss, Kaja Ladva, Mari Liigand, Jaanus Karilaid. Head mängu näitasid veel Patrik Rainer Kaljula, Hannes Rabi, Ken Rakki.

Tartus Tähtvere tennisekeskuses toimunud  T12 Eesti noorte GP turniiril mängis hästi Simona Ladva. Kuigi üksikmängus tuli esimeses ringis vastu võtta kaotus Kaisa Varulilt 2-6 4-6 võitis Simona lohutusturniiril kaks mängu ja jõudis poolfinaali. Esmalt alistas ta Nadezhda Morozova 8-1 ja seejärel Karoliina Kuhi 8-2. Lohutuse poolfinaalis tuli tunnistada Miia Mihailovi paremust 3-8.

Paarismängus tuli Simona koos Rakvere tüdruku Sofia Holstiga III kohale.Esmalt võitsid nad Carolina Mastepan/Simona Seppa 6-3 6-1, seejärel veerandfinaalis Miia Mihailov/Kiara Nassarit samuti sama tulemusega 6-3 6-1. Poolfinaalis oli samuti võimalusi kuid esimesena asetatud paar Marie Johanna Lapimaa/Kätriin Reinvald olid kindlamad ja võitsid lõpuks tulemusega 6-3 6-3.

Laagri tennisehallis T16/18 Eesti noorte GP turniiril oli Maily Märss edukas. Üksikmängus sai Maily 7 asetuse ja oli esimeses ringis vaba. Teises ringis alistas ta Kaia Kruusi 6-4 6-3 ja läks veerandfinaalis vastamisi endast vanema,2 asetuse saanud Gerda Reinaruga. Esimeses setis oli võrdne mäng seisuni 5-5, siis kallutas Reinaru seti enda kasuks 7-5. Teises setis Maily mäng ebaõnnestus ja kogu mäng tulemusega 7-5 6-0 Gerda Reinarule.

Väga hea tulemuse tegi Maily paarismängus koos Angelina Zhumadiloviga. Saanud 4 asetuse olid nad esimeses ringis vabad, teises ringis tasavägises mängus suutsid nad mõlemas setis kiired lõppmängud enda kasuks pöörata ja võitsid Kaia Kruus/Nora Parikut 7-6(4) 7-6(3). Poolfinaalis tulid vastasteks 2 asetuse saanud Emma Namnieks/Vladislava Zautina. Mäng oli põnev ja pingeline, otsustavas setis olid Maily ja Angelina kindlamad. Võit ja pääs esmakordselt finaali tuli tulemusega 6-4 6-7(2) 10-4. Finaalis tuli seekord tunnistada esimese asetuse Gerda Reinaru/Diandra Suitso paremust 1-6 2-6.

Tabasalus  võitis Karin Kanepi koos Ksenia Popkovaga Eesti I liiga naispaarismängu turniiri. Alagrupis saavutasid nad kaks võitu, alistades esmalt Jaana Helm/Karin Küttise 6-2 6-3 ja seejärel Merike Saks/Ly Tiido-Nurmetalo 7-5 6-1. Finaalis näitasid Karin ja Ksenia samuti head mängu ning turniirivõit Inga-Kai Polonski/Helen Tälli üle tuli tulemusega 6-1 6-1.

Tabasalus peetud Eesti II liiga naispaarismänguturniiril jõudsid Kaja Ladva ja Mari Liigand finaali. Esmalt tuli võit Jaanika Lips/Terje Vahemäe üle 6-4 7-5. Seejärel veerandfinaal teisena asetatud Annely Laur/Virge Vasara vastu oli ülipingeline. Mäng läks otsustavasse kiiresse lõppmängu ja selle suutsid  Kaja ja Mari lõpuks enda kasuks kallutada seisuga 18-16. Kogu mäng 6-3 3-6 18-16. Poolfinaalis olid Kaja ja Mari peremad neljandast asetusest Jane Melts/Kati Voolas 6-4 6-3. Finaaliks olid jõuvarud ammendunud ja seetõttu tuli vastu võtta kaotus Nelli Sepp/Kai Uudeküllilt 4-6 3-6.

Marek Turu tuli turniirivõitjaks Eesti I liiga turniiril Tallinnas Tondi tennisekeskuses. Esimeses ringis võitis Marek German Glushkovi 6-1 6-3, teises ringis Erki Tammenurme 6-1 6-1. Poolfinaal oli talle turniiril tasavägiseim, võit tuli Janar Kalmuse üle numbritega 6-3 6-4. Finaalis oli Marek suurelt üle Heiki Kannest, kellel õnnestus võita vaid üks geim. Finaali tulemuseks 6-0 6-1 Marekule ja kirjas tubli tulemus turniirivõidu näol! Turniiril mängis ka Ott Raidla, kes seekord piirdus võiduga Anton Nikitini üle 6-1 6-2. Veerandfinaalis tuli Ott`il tunnistada  Martin Kohvi paremust 1-6 2-6.

Tallinki tennisekeskuses Eesti III liiga turniiril mängis hästi Jaanus Karilaid. Kui eelmisel III liiga turniiril tuli kaotus vastu võtta juba teises ringis, siis seekord võitis Jaanus kõigepealt kolm mängu. Võidud tulid Jarno Silla üle 6-3 6-3, Kurt Moseri üle 6-3 6-2 ja veerandfinaalis Ivar Kärme Üle 6-4 6-3.Teine liigaturniir lõppes alles poolfinaalis, kus peale tasavägist kohtumist tuli tunnistada edetabelijuhi, esimesena asetatud Kalle Muuli paremust 4-6 7-5 6-10. Auhinnaline III koht elu teisel liigaturniiril.