Metskitsejaht pikeneb kuu jagu

Lääne Elu

info@le.ee

Metskits. Foto: Vikipeedia
Metskitsed. Foto: Vikipeedia

Keskkonnaminister Rene Kokk allkirjastas jahieeskirja muudatuse, mis pikendab metskitsejahti ühe kuu võrra – varasema 31. detsembri asemel võib kitsi küttide 31. jaanuarini.

Keskkonnaministeeriumi teatel on see vajalik, et välitida metskitsede  arvukuse kiirest kasvust tingitud metsakahjustusi.

„Metskitsede küttimisaja pikendamine aitab vähendada nende hulka ja sellest tulenevat ka kahjustuste hulka,” ütles keskkonnaministeeriumi jahindusnõunik Tõnu Traks.

Metskitsejahi pikendamise ettepaneku tegi keskkonnaagentuuri ulukiseire osakond ja jahimeeste, metsaomanike, põllumeeste, keskkonnaagentuuri ning keskkonnaministeeriumi esindajate ümarlaud.

 

 

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Max
Max

Mine liigu natuke metsades ringi ja näed, kui palju metskitsi on. Isegi metsa vahel vaikselt sõites on oht, et jooksevad auto ette.

Pintsel
Pintsel

Laske jah ikka kõik maha ja siis imestate , et hundid asulate ümber luusivad. Õige jahimees hoiab looma ega ole metsa-ja maaomanike tööriist. Õiget jahti pole ollagi, ainult suured tapatalgud.

wpDiscuz