Windows 7 kasutajad peavad aasta alguses operatsioonisüsteemi uuendama

Lääne Elu

info@le.ee

Microsoft lõpetab 14. jaanuaril 2020 operatsioonisüsteemi Windows 7 toetamise. Kuigi Windows 7 operatsioonisüsteemiga arvutit saab edasi kasutada, soovitab Riigi Infosüsteemi Amet tarkvara kiiremas korras välja vahetada. Pärast toe lõppemist ei pruugi arvutis töötada ka DigiDoc tarkvara.

„Microsofti toe kadumine tähendab seda, et Windows 7 enam ei uuendata ega paigata ning kriitilised turvanõrkused säilivad. Tulevikus on vana tarkvaraga arvutikasutajaid lihtsam haavata läbi turvaaukude, mida jaanuari keskpaigast enam ei lapita. Iga päevaga muutub tarkvara ebaturvalisemaks, sest avastatakse uusi nõrkuseid ning juba avastatud nõrkused säilivad, ” ütles RIA elektroonilise osakonna juht Margus Arm.

Tema hinnangul võib kurjategijatel kuluda uuenduste puudumisel mõni nädal või kuu, et hakata nõrkusi ära kasutama. „Piltlikult öeldes hakkab arvuti uks vaikselt lahti vajuma ning kurjategijatel tekib ajapikku võimalus varastada näiteks inimeste isiku- ja krediitkaardiandmeid või pääseda kogu arvuti sisule ligi,” lausus Arm.

Windows 7 toe lõpetamine tähendab ka seda, et teised teenusepakkujad lõpetavad oma programmide toetamise Windows 7 versioonil ning pole tagatud, et need töötavad viperusteta ja on turvalised. Üheks selliseks on ID-tarkvara DigiDoc4. „See tähendab, et Windows 7 kasutades ei pruugi toimida näiteks digiallkirja lisamine või dokumendi krüpteerimine. Selleks, et tagada mistahes programmi töö, tuleks alati kasutada kõige värskemaid versioone,” ütles Arm.

DigiDoc tarkvara töötab Windows 8.1 ja 10, MacOS, Linuxi ning Androidi ja iOS-i operatsioonisüsteemis. DigiDoc tarkvara on kasutusel umbes 600 000 arvutis ning ligi 15% kasutajatest on selle paigaldanud arvutisse, mis kasutab veel Windows 7 operatsioonisüsteemi.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Priit
Priit

Tundub ebakorrektne lause: “Windows 7 enam ei uuendata ega paigata ning kriitilised turvanõrkused säilivad.” Sõna paar “ega paigata” ei sobi siia. Ja teine viga on, et ei ole mainitud miks ja kellele täpselt kaob ära võimalus saada turva väskendusi. Microsoft ei kaota tuge, tugi muutub lihtsalt tasuliseks!

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Väidetavalt turvauuenduste väljastamisega siiski jätkatakse, paraku mitte Microsofti poolt.
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/paasterongas-windows-7-kasutajatele-firma-plaanib-microsoftilt-turvauuendused-ule-votta/

wpDiscuz