2

Linnamäe meediaimpeeriumi mõjud: ka Eesti filmid ei pruugi enam vabalevisse jõuda

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Margus Linnamäe Tallinnas kohtumaja ees 2012. aastal. Avalikkuse eest varju hoidvast ettevõtjast pole palju fotosid. Andras Kralla / Äripäev / Scanpix
Margus Linnamäe Tallinnas kohtumaja ees 2012. aastal. Avalikkuse eest varju hoidvast ettevõtjast pole palju fotosid. Andras Kralla / Äripäev / Scanpix

Suurärimees Margus Linnamäe on telemaastikul Eesti filmide hankimisega tekitamas parajat peavalu Kanal 2 konkureerivatele telekanalitele. Ka riigitoetuste najal toodetud filmidest ei pruugi isegi ETV enam kaadritki levitada, kirjutab Ärileht.

Senimaani on filmide levitamine toimunud konsensuslikult ja sõbralikult: näitamisõigused jagatakse eraldi kinokettidele, telekanalitele ja kaablioperaatoritele. Keegi ainuõigust ei saanud, telekanalid konkureerivad omavahel, kaablioperaatorid omavahel. Levitajad on täitnud kamba peale filmi tootmise eelarve, vahest ehk ülegi ja kõik saavad oma osa levitamisest.

Tänaseks on aga tekkinud olukord, kus Linnamäele kuuluv Apollo kinokett ostab suure hinna eest kinos levitamise õiguse, aga teeb sellega ka üheseltmõistetavaks, et televoorus saagu levitajaks Linnamäele kuuluv Kanal 2. Ei mingit ETV-d, ei mingit TV3e.

ERR-i nõukogu liige Rein Veidemann peab olukorra suurimaks probleemiks just seda, et skeem kehtib tõrgeteta ka riigi finantseeritavate filmide puhul.

Loe pikemalt Ärilehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
süsimust iroonia
süsimust iroonia

väga hea. märkimisväärne osa eesti filmidest on nii masendavalt halvad, et hea oleks, kui neid üldse kusagil ei näidataks!

Leenu
Leenu

Nii palju siis ausast konkurentsist.Üks seltsimees laiab oma rahadega igal pool.

wpDiscuz