3

Galerii: Jalaka ja Kase tänav saavad täna uue katte

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kase ja Jalaka tänav saavad uue katte. Foto: Arvo Tarmula
Kase ja Jalaka tänav saavad uue katte. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalus käib teeremont Kase ja Tallinna maantee ristmikust kuni Jalaka, Tamme ja Metsa tänava ristmikuni.

Mõlemad tänavad saavad mustkatte.
„Seda nimetatakse makadamtehnoloogiaks: teele laotatakse 6 cm killustiku, mis immutatakse pigiga ja selle kihi peale tehakse veel ühekordne pindamine,” selgitas Haapsalu linna avalike suhete juht Tõnu Parbus.

Teekatte paigaldamine on plaanitud ära teha ühe päevaga.
„Palume reedel valida autoga liiklemiseks võimalusel mõni teine marsruut ja vältida Jalaka ning Kase tänavat. Kohalikele elanikele tagatakse autoga liikumise võimalus,” ütles Parbus.

Pärast teekatte paigaldamist tuleb teha veel ka märgistus- ja haljastustööd.

Kokku rekonstrueeritakse 860 meetrit Kase ja Jalaka tänavat. Tööde maksumus on 71 000 eurot.

Fotod: Arvo Tarmula

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kodanik
Kodanik

Kas Kuuse tänavale (Alexela tankla) ei saanud veidi paremat teekatet panna? Või mulle ainult tundub, et juba sõidutee laguneb ( väiksed loigud ja augud juba tekkinud)?

Arvos
Arvos

Lõpuks ometi.

kodanik
kodanik

Hr Parbus jagab täielikult valet infot. Makadam – maakeeli tähendab see killustikeed ja killustikku kattematerjalina. Makadam tuleneb šotlase McAdami nimest, kes killustiku juba 1815. aastal teede ehituses kasutusele võttis. Eestis kasutatakse teedeehituses seda tehnoloogiat juba sada aastat.

wpDiscuz