2

Gripivaktsiin jõuab tänavu Eestisse hiljem kui tavaliselt

Kui eelmisel gripihooajal saabus esimene partii gripivaktsiini Eestisse juba 9. augustil, siis selle hooaja vaktsiinid jõuavad eeldatavasti kohale alles septembri lõpuks, sest WHO võttis ühe vaktsiinis sisalduva viirusetüve leviku uurimiseks lisaaega.

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius ütles ERR-ile, et eelmisel hooajal turustati Eestis kaht gripivaktsiini: Influvac ning VaxigripTetra. Mõlemat vaktsiini kokku toodi Eestisse 123 056 doosi. Viimase hooaja esimene ravimipartii saabus eelmise aasta 9. augustil ning peamised kogused toodi septembrist novembrini.

„Meile teadaolevalt on saabuvaks hooajaks tootjad planeerinud kokku tuua  umbes 140 000-150 000 annust ja eeldatavasti võiksid need ravimipartiid müügiloa hoidjate sõnul Eestisse jõuda septembri lõpuks. Vaktsineerimine algab enamasti siis, kui vaktsiin Eestisse jõuab,“ selgitas ta. „Enamasti augusti lõpp või septembri algus, aga kõige aktiivsemad kuud on olnud oktoober ja november.“

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Kas juba on teada selle tulevase gripi tüvi ? Kui on siis peab see gripp olema kunstlikult esile kutsutud !

juss
juss

Tea, kas rumaluse vastu ka vaktsiini leidub?

wpDiscuz