3

Vene sõdurite ühishaud jäi Taebla uuele koolile ette

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Taebla kooli juures, kuuseheki kõrval kunagise suure maantee ääres olnud hauast välja kaevatud nõukogude sõdurite säilmed maetakse ümber. Foto: Urmas Lauri

Taebla kooli juures olnud Teises maailmasõjas hukkunud vene sõdurite mälestuskivi on teisaldatud ja sealsest ühishauast leitud 11 hukkunu säilmed maetakse ümber Maardu kalmistule.

„Haud on teisaldatud korrektselt, kuid sellest ettevõtmisest on unustatud teatada kohalikule muinsuskaitseametnikule,” nentis muinsuskaitseameti Läänemaa nõunik Kalli Pets.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vambola
Vambola

Tsekist, oled least soe v?

Juku
Juku

Vabastajad oleks ikka tulndu ümber matta kõikide austusavalduste ja suurtükipaukude saatel. Leinamarss Taeblast Maarduni jne. Ohjah.

Tsekist
Tsekist

Artiklit täiskujul ei näe, kuid tati lendu laskmiseks võiks küsida, et mis on muinsuskaitse “muinastsekistidel” pistmist okupantide haudadega? Samal ajal kui selle hauajuhtumi peale resurssi kulutatakse, lagunevad meie omad rahvuslikud aarded just ressursi puudumise tõttu.
Punahauaga tegelemise semel võiks ametnik mõnel objektil olla ning vajalikku taastamistööd teha.
Näiteks saaks aidata järgneva objekti korrastamisel selle asemel, et trahvidega ähvardada:
https://m.maaleht.delfi.ee/article.php?id=87085733

Meenub ka suvine Tallinna Harju tänava kartulikasvanduse juhtum, kus mingi muinsusttegelane kukkus kohe trahvide ja menetlusega ähvardama, kuna kartulite alune maa olevat muinsuskaitse all. Õnneks saadi aru, et mindi liiale ning trahve ja menetlusi ei järgnenud minuteada.

wpDiscuz