2

Hooldekodukohad kallinevad pöörase kiirusega

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

De la Gardie õendushoolduskeskuse õe Marika Rohilaiu sõnul pole hinnatõus aastapikkust järjekorda lühendanud. Foto: Urmas Lauri

Tänavu tõusis hooldekodukoha hind Läänemaal 50-75 euro jagu, uuest aastast ootab ees uus hinnatõus.

Lihula hooldekodu tõstis hinda juba tänavu aprillis. Odavam hooldekoht kallines ligi 50 euro jagu, kallim ligi 60 euro jagu. Sellega aga asi ei piirdu. Lihula hooldekodu üks omanikke Martin Kukk prognoosis tuleva aasta hinnatõusuks 5-10 protsenti. „Kõik on kallimaks läinud, alates elektrist ja toiduainetest,” ütles Kukk. Üleüldisest hinnatõusust rohkem aga mõjutab palgasurve.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
.Mari
.Mari

Tule taevas appi.Tänapäeva lapsed saadavad oma vanemad kohe tapale,et saada varandus kätte.Ei tohi lubada eutanaasiat.

Rein
Rein

Kuhu panna need hooldust vajajad, kes saavad rahvapensioni või alla keskmise või isegi poolteisekordset keskmist pensioni? Hoolet võiks saada pensioni ulatuses, mitte kõigile ühe hinnaga: vaesele vähem, rikkamale rohkem. Paluks eutanaasia kiiremas korras seadustada. Kui palju on hooldekodudes kuulda vanurite palvet, et tuleks see surm rutem. Ärme piiname inimest tema lõpu eel-ta pole seda ära teeninud.

wpDiscuz