2

Helle-Moonika Helme esineb Kullamaal heategevuskontserdil

Bariton Harald Jürgen Weiler koos pianist Anneli Merelaidiga heategevuskontserdil Tallinnas Suurgildi hoones detsembris 2018. Foto: erakogu
Bariton Harald Jürgen Weiler koos pianist Anneli Merelaidiga heategevuskontserdil Tallinnas Suurgildi hoones detsembris 2018. Foto: erakogu

Neljapäeval toimub Kullamaa kirikus heategevuskontsert Türi tehisjärvel vigastatud Rasmus Juhansoni toetuseks.

Kontserdil esinevad Ragne Saul (sopran), Merje Parts (sopran), Anne Jalakas (flööt), Harald Jürgen Weiler (bariton), Helle-Moonika Helme (sopran) ja Anneli Merelaid (orel).

Tavaliselt on ühel kontserdil kaks solisti ja organsit.Kullamaal esinevad riigikogu liige Helle-Moonika Helme, Rannamõisa kiriku organist Anneli Merelaid ja muusik Harald Jürgen Weiler.

Muusikud on kontserttuure teinud alates 2014. aastast. Varem on nad toetanud kirikute ja orelite remonte. Samuti Tallinna vaimse tervise keskust. „Sel suvel suudame oma musitseerimisega ka inimeste tähelepanu köita ja et Türi poisile Rasmusele oleks sellest tema tervenemise teekonnal ka reaalset kasu,” teatas kontserdi korraldaja Priit Põiklik.

Kontserdil kuuleb lugusid, mis muusikuid kõvetavad ja mis kirikutesse sobivad. Kõik kontserdid algavad Händeli loominguga. „Ennekõike koosneb kontsert killukestest äratundmisrõõmu pakkuvatest lugudest. Seetõttu on kavas ka näiteks Leonhard Coheni „Hallelujah“, mõned igihaljad „Ave Mariad“ või Eesti heliloojate laulud, näiteks Eimo Tamberg või Olev Ehala. Ja see peaks küll nüüd üllatuseks jääma, aga organist teeb ühe oma soologa ka kummarduse juubelilaulupeole,” üles Põiklik.

Türi koolipoisi Rasmus Juhansoniga juhtus 2018. aasta suvel Türi tehisjärvel ränk õnnetus, mille tagajärjel on tema kolmas ja neljas kaelalüli vigastatud ning ta on kaelast allapoole halvatud.

Heategevuskontserdid toimuvad Läänemaal veel 1. augustil Martna kirikus ja 9. augustil Haapsalu toomkirikus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Haapsallane
Haapsallane

Kas Helle-Moonika Haapsallu ka esinema tuleb? Läheksin kindlasti kuulama.

Kohalik
Kohalik

Moonika las kõõritab Lähtrus ja Martnas!

wpDiscuz