2

Erkki Bahovski: väikeriigil ei tohiks olla mitut välispoliitikat

Erkki Bahovski, Diplomaatia peatoimetaja.

Erkki Bahovski, Diplomaatia peatoimetaja.

Välispoliitikat defineeritakse üldiselt kui instrumenti, millega riik edendab ja kaitseb oma huve väljaspool riigipiire. Seda muidugi üldiselt, sest üleilmastumine on teinud ka sellesse klassikalisse definitsiooni oma korrektiivid: riigi huve tuleb edendada ja kaitsta ka riigipiiride sees ning tihti pole riigipiirid olulised ehk välispoliitika on segunenud sisepoliitikaga ja vastupidi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Lugupeetud hr.Bahovski on tõsiasi,et meil puudub täielikult välispoliitika.Isegi siis kui naaberriigis juhtub mingi tõsine õnnetus vaatame enne mida teeb lääs ja siis avaldame kaastunnet jne.Igal juhul toetame lääneriikide arvamust kuigi siililegi on selge,et tihti on tegemist topeltmoraali,valeuudiste või lausa vassimisega !
Poliitikud annavad üksteise võidu välismeediale Eestit laimavaid intervjuusid alates presidendist ja lõpetades perekond Kallasega.

Vahur Reede, saarlane
Vahur Reede, saarlane

Põhimõtteliselt õiged põhimõtted.
Kes aga paneks meie Vabariigi Presidendi kohuseid täitva inimese lühema keti otsa, et ta ei käiks välisajakirjanikele Eestit maha tegemas? THI ja KaKa on lihtsalt kaks eraisikut ja nende soigumine heidab varju ainut neile endale, ametisoleva presidendi vaenutegevus aga kogu Eesti Vabariigile.

wpDiscuz