Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlustel osalesid kõik kohalikud tipud

Naiste 100 meetri esikolmik: Emma Kathrina Hein, Maily Märss ja Annely Bankier. Foto: Kaja Ladva

Laupäeval, 8.juunil toimusid Haapsalu linnastaadionil 2019. aasta Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlused. Võistluste peakohtuniku Kaja Ladva suur eeltöö ja sportlaste huvi kodumaakonna esivõistluste vastu lubasid eeldada väga korraliku tasemega maakonna meistrivõistlusi. Võistlus ise seda ka tõestas. Viimastel aastatel ei ole sellist kohalike tippude plejaadi kodustaadionil korraga näha olnud.

Kohal olid riigi parimad noorheitjad-tõukajad Kevin Sakson ja Erki Mitman, samuti juba veteranistaatuses olev Eesti absoluutsesse tippu kuuluv kuulitõukaja Fred Vali. Just maakonna esivõistlused võisid olla paari aasta tagusele tipptegijale Karl Kohale uueks alguseks peale õlaoperatsiooni. Kohal oli Oklahoma Ülikoolis õppiv Kristo Simulask ja meie parim keskmaajooksja Igor Skatško. Endiselt sekkub noorte medalivõitlusse riigi parimaid seenioreid Marko Ulla. Lisaks Haapsalu KJK noored sprinterid ja hüppajad.

Ka naistest olid maakonna esivõistlustel kohal kõik parimad: Haapsalu KJK Eesti tippu kuuluvad noored Maily Märss, Kleer Jaani ja Emma Kathrina Hein, lisaks Eesti omavanuste paremaid mitmevõistlejaid ja tõkkejooksjaid Anna-Maria Vjazemski. Neile sekundeerisid Läänemaa KJK klubi värve kaitsvad, kuid Lihulas treenivad nii noorema kui ka vanema põlvkonna kergejõustiklased.

Meistrivõistlustel oli naistel ja meestel kavas seitse ala. Sportlastele oli, mille hulgast valida ja ennast proovile panna. Kes läks välja täispangale ja valis üks-kaks ala, kes proovis alade vahel ennast jagades osa saada neljast-viiest alast. Nii nagu võistluseelne ootus oli, joonistuski meistrivõistlustest välja viimaste aastate kõrgetasemelisem Läänemaa kergejõustiku meistrivõistluste jõuproov.

Ei mäleta, et Läänemaa kolm parimat naiskaugushüppajat hüppavad meistrimedaleid jagades kõik üle viie meetri. Nii hea tulemus kui 4.95 jättis sel korral aga sootuks medalita. Võitja Anna-Maria Vjazemski sai tulemuseks 5.16. Kahjuks puudus tuulemõõtja, mis need tulemused edetabelikõlbmatuks muudab.

Saja meetri jooksus jooksid naised head ajad 13 sekundi algusesse.
Väga huvitavad olid heited-tõuked. Kõik kolm kulda läksid erinevatele sportlastele. Odaviskes tuli maakonnameistriks Lihula Gümnaasiumi sporditüdruk Maria Reks. Kuulitõuke võitis Haapslau KJK mitmekülgne sportlane Maily Märss ja kettaheites alistas kõik nooremad konkurendid vanema põlvkonna sportlane Kristel Kivi. Kõrgushüppes pidi medali võitmiseks hüppama 1.50, mida suutis kogu esikolmik. Katsete arvuga sai kulla Kleer Jaani.

Meeste võistlus oli vaat et veel huvitavam.
Saja meetri sprindis jooksis esiviisik kõik alla 12 sekundi, ja seda tugevas vastutuules. Võitja Kristofer Kikut sai võiduajaks 11,6 sekundit.
Kõrgushüppes hüppas esinelik kõik tulemuse 1.75. Katsete arvuga sai meistritiitli Erki-Tõnis Sirak. Neljas oli sama tulemusega kuulitõukaja Karl Koha.
Selles võistluses nägi ka isa-poja duelli, kus Robin Ulla taas katsete arvuga isa Marko eest hõbeda napsas.
Kuulitõukes jagasid mehed medalid ära 23 sentimeetri sees. Kulla ja hõbeda vahe oli ainult 3 sentimeetrit. Fred Vali pääses selles võistluses Kevin Saksoni käest, saades ülinapi võidu tõukega 15.83, Kevin sai 15.80-ga hõbeda ja Karl Koha 15.60-ga pronksi.

Odaviske esikoht läks oodatult Erki Mitmanile, kes sai võidutulemuseks 54.42. Kaks pronksmedalit napsas veteraniseisuses Marko Ulla.

Kaugushüppes käis väga tugev kullaheitlus. Lõpuks suutis Kristofer Kikut 6 sentimeetriga alistada Erki-Tõnis Sirakut. Võidutulemus 5.97 jäi küll alla kuue meetri, kuid võistlus oli huvitav

Läänemaa 2019 aasta kergejõustiku meistrivõistlused läksid igati korda.