Galerii: Itaalia muusika festival linnuseõuel

Lääne Elu

info@le.ee

Itaalia duo Ricchi E Poveri astus Itaalia muusika festivalil üles peaesinejana. Foto Martin Dremljuga

Laupäeva õhtul astusid Haapsalu piiskopilinnuses peetud Itaalia muusika festivalil üles Ricchi E Poveri, Riccardo Fogli ja Ryan Paris. Lisaks unustamatutele hittidele said festivalikülalised nautida Itaalia maitseid ja veine.

Festivali peaesineja oli duo Ricchi E Poveri, mis moodustati aastal 1967 Itaalia Liguuria maakonnas asuvas Genovas. Bändi edu valemiks sai Itaalia meloodilise popmuusika ja USA selle aja tuntumatelt bändidelt saadud inspiratsiooni segamine. 1980. ja 1990. aastatel kuulusid muusikute repertuaari selle aja tuntuimad itaalia hitid nagu “Mamma Maria”, “Made in Italy”, “Se m’innamoro” ja paljud teised armastatud lood.

Peamiselt ballaade ja poplaule esitav Riccardo Fogli võitis 1982. aastal Sanremo muusikafestivali lauluga “Storie di Tutti i Giorni”. Fogli on tänaseks avaldanud üle 30 albumi, mis teeb temast ühe produktiivsema artisti maailmas. Riccardo Fogli tuntumate hittide hulka kuuluvad “Ti Amo Pero”, “Compagnia” ja “Il Segreto del Tempo”.

Festivali teisel laval astus üles Itaalia muusik ja näitleja Ryan Paris, kes saavutas ülemaailmse kuulsuse 1983. aastal lauluga “Dolce Vita”. Samanimelise kontserdikavaga “La Dolce Vita” ehk “Magus elu”, mis on pühendatud Itaalia heaolu ajastule pärast sõda, esines veiniaias ka Erkki Otsman.

Fotod Martin Dremljuga

 

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments