10

Läänemaal võitsid europarlamendi valimised sotsid

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Marina Kaljurand (SDE) sai meil üksinda poole rohkem hääli kui Keskerakonna kõik kandidaadid kokku.

Kaljuranna poolt hääletas meil 1356 valijat. Sotsiaaldemokraatide toetus oli teistest erakondadest kõrgem kõikides Läänemaa omavalitsustes: Vormsil 21 protsenti, Lääne-Nigulas 22,7 ja Haapsalus 23,6 protsenti. Kaljurand ja sotsid kogusid enim hääli ka Lääneranna vallas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
K.S
K.S

Tegelikult tore, et Läänemaal on kõigest 1356 soodat… Tühine hulk võrreldes elanike enamusega kes roosade poolt ju ei hääletanud…

Agu
Agu

“Palju Õnne” tõesti, järgnevad aastad ei muutu meite maa heaks jällegi mitte kui midagi.

LE- le
LE- le

Miks kaart ja artikkel kokku ei lange, kumb on eksitav info?

...
...

Asjadest võiks rääkida ikka nii nagu need on- inimesed ei valinud mitte sotse , vaid Kaljuranda…

läks nagu läks
läks nagu läks

Siis on ju hästi. Halvem oleks olnud, kui inimesed ei oleks valinud mitte EKRE´t, vaid Helmeid.

Nimi (vabatahtlik)
Nimi (vabatahtlik)

Ekreike valitsuse pooldajail polnud põhjust valima minna. Kõiki jõude praegu kohapeal tarvis, milleks neid sinna sinekuuri peale saata. No olgu see Madisoni poiss võib seal olukorda nuusustada, temal näikse energiat jaguvat nii mitmes kohas korraga ragistada. Kaljurand oli seevastu kuldse käepigistuse ära teeninud. Reformi valisid need kes ikka veel status quo-d taga nutavad, st pole aru saanud, et senine olukord ja selle meisterdanud poliitilised jõud ongi selle neoliberaalse ekstsessi põjustanud. Viimane kolmandik ei oska enam kellegi poolt hääletada.

juss
juss

Kaljurann nn “kuldne käepigistus” tähendab seda, et meil on elanikkonnast poolemeelseid ca 0,02%. Pole väga paha! Ja tänu imelikule valimiseadusele saab sots Mikser 2886. häälega parlamenti, aga 21 474. häälega Terras ei saa! Ja siis räägitakse justkui EKRE lõhestab rahvast?

valija
valija

Juss, sul vaja ikka palju-palju veel neid pinke nühkida, et maailma asjadest aru saama hakkaksid. Jõudu sulle selleks!

Agu
Agu

väga õieti arutles ju!? Pinke peaks kommenteerija ise vist nühkima hoopis 🙂

See
See

küll pole päris nii, et Kaljurand on sots- alles ta oli Ref-i presidendikanditaat. kui vana vunts talle kinga andis, siis asuti paaniliselt paati otsima, kusagile mujale ei mahtunud, aga sotsidesse juhhei. eesti rahvas on härdameelne, kuna vana vunts võttis tookord koha ära, siis nüüd rahva härdus kompenseerib selle ja need on personaalsed hääled, aga nagu ikka püüavad sotsid ennast ehtida võitja sulgedega

wpDiscuz