1

Ligi kaks kolmandikku Eesti elanikest pooldab Rail Balticut

Avatar

BNS

Rail Baltica.
Rail Baltica.

Aprillis läbi viidud arvamusuuringu kohaselt on Eesti inimeste toetus Rail Balticu kiirele raudteeühendusele tõusnud 64 protsendile, mis on viimase kolme aasta kõrgeim tase.

Nende inimeste arv, kes Rail Balticu projekti pigem või üldse ei toeta, oli möödunud kuul 2018. aasta oktoobris läbi viidud küsitlusega võrreldes kahanenud kuue protsendipunkti võrra 25 protsendini. Inimeste arv, kellel puudub seisukoht, kahanes protsendi võrra 11 protsendile.

“Valminud eelprojekt, esimese lõigu projekteerimislepingu sõlmimine ja esimese viadukti ehituse algus: meie konkreetsed tegevused just viimase pisut enam kui poole aasta jooksul annavad tõenäoliselt Eesti elanikele kindlust, et saame hea rongiühenduse Euroopaga,” ütles Rail Baltic Estonia juht Riia Sillave. “Kindlasti samavõrra oluline on ka Soome riigi ametlik otsus Rail Balticu projektiga liituda.”

Riia Sillave sõnul on kasvanud nende inimeste arv, kes peavad vajalikuks kiiret ja kaasaegset raudteeühendust Euroopaga – tänavu aprillis toetas kiiremaid ühendusi 69 protsenti võrrelduna oktoobri 62 protsendiga. Ka Rail Balticu projekti mõju Eestile peab positiivseks 69 protsenti inimestest, mis on sügisega võrreldes 7 protsendipunkti enam.

Nendest inimestest, kes Rail Balticut ei toeta, oleks pooled keskkonnakahjude minimeerimise korral valmis oma meelt muutma, 37 protsendi sõnul oleksid valmis projekti toetama juhul, kui projekt oleks lisaks sotsiaalmajanduslikule tasuvusele ka rahaliselt kasumlik.

RAIT Faktum & Ariko on elanike meelestatust ja teadlikkust Rail Balticu projektiga seoses uurinud sarnasele metoodikale tuginedes alates 2016. aasta sügisest. Värske küsitlus viidi läbi 1005 elaniku seas 17.–30. aprillini.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Agu
Agu

Sommid saavad muidugi kiirelt lätti ja tagasi. Mis suurt kasu see raudtee eestlastele annab, ei tea!?

wpDiscuz