Galerii: Ämaris asuv logistikapataljon tegi sünnipäeva puhuks väravad lahti

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Ämari lennubaasis asuv Logistikapataljon on logistilise tagalateenistuse väeosa. Foto: Urmas Lauri

Reedel tähistas Ämaris asuv logistikapataljon oma sajandat sünnipäeva. Sünnipäevapeost said osa sajad tsiviilisikud, nii poiste vanemad, pruudid, sugulased kui ka koolide ja lasetaedade kaupa lapsi.

Reedel tegi Ämari lennubaasis asuv toetuse väejuhatuse logistipapataljon uksed lahti ning näitas, millega sealsed ajateenijad iga päev tegelevad.

Tutvustati väeosa, selle tehnikat ja tegevust. Ajateenijad olid valmistanud ette oma tutvustusprogrammi koos demolahinguga. Aastapäeva puhuks olid Tallinna lasteaedade lapsed joonistanud nii väeosa embleemil asuvat draakonit ning kujutanud sedagi, milline on kaitsevägi 20 aasta pärast. Joonistusvõistluse võitjaile jagati auhundu. Sünnipäevale kohaselt pakuti ka kringlit. Loomulikult sai igaüks kõhutäie sõdurisuppi.

Pataljoni aastapäeva puhuks toimus väeosa pidulik rivistus. Väeosa ülem pidas kõnet, ajateenijate ja tegevväelastega ühises rivis olnud reservväelastele jagati auasteid ja mullusel suurõppusel Siil osalenud said asjakohase rinnamärgi.

“Eesti rahvas on uhke oma ajaloo üle ja see on meie vaimujõud,” ütles end 9. aprillil 1919 loodud soomusautode kolonni järeltulijaks lugeva pataljoni ülem, kolonelleitnant Argo Reidla. Kolonn osales Vabadussõjas kaheksa soomusautoga. Soomusuto Estonia, mis oli toona kolonni koosseisus, on praegugi logistikapataljoni masinate rivis. Selle koopia meisterdas Kaitseliit Eesti riigi 100. aastapäevaks.

Sünnipäevakingiks võidukas lahing

Kui rivistus lõppes hõikas nooremseersant Marek Judanov pealtvaatajaile, et nüüd on tulemas üks põnev etteaste. Rahvas seadis end tee äärde puude vahele veetud piirdelindi taha.
----

Fotod: Urmas Lauri

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments