0

Keskkonnaametnikud käisid Võntkülas Turvalepa looduskaitseala ja turbamaardla plaane selgitamas

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Elle Puurmann rääkis, kuidas Turvalepa looduskaitseala kavatsetakse moodustada. Foto: Urmas Lauri
Turvalepa ja Võntküla elanikele tulid nii kaitseala kui ka turbaraba asjus selgitusi andma keskkonnaametnikud. Foto Urmas Lauri

Laupäeval toimus Võntküla külamajas rahvakoosolek, kus keskkonnaametnikud tutvustasid Turvalepa looduskaitseala moodustamise ning Turvalepa turbamaardla võimaliku taasavamisega seotud küsimusi.

Enim tekitas küsimusi turbamaardlaga seonduv- eeskätt mõju inimeste joogiveele (Niibi turbamaardla näide on värskelt silme ees), müra- ja tolmuga seotud küsimused ning kohaliku teedevõrgu võimalus turbaveole vastu pidada.

Maardla kesskonnamõjude hindmamiseks on aega aasta lõpuni. Kui KMH aruanne on valmis, selgub ka see, kuidas turbakaevanamisega edasi minnakse.

Fotod: Urmas Lauri

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz