2

Uue riigikogu vanim liige on Enn Eesmaa

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Enn Eesma. Foto: Urmas Lauri
Enn Eesmaa. Foto: Urmas Lauri

Ametisse asuva uue riigikogu vanim liige on Keskerakonda kuuluv Enn Eesmaa, kelle ülesanne on avaistungil ette lugeda saadiku ametivanne, vahendas ERRi uudisteportaal.

72-aastane Eesmaa on ametist lahkuva riigikogu aseesimees. Riigikokku valiti ta esimest korda 2003. aastal.

Riigikogu kodu- ja töökorra seadus sätestab ka, et kui riigikogu esimehel ega aseesimeestel ei ole võimalik istungit juhatada, teeb seda kohalolijaist vanim liige.

Riigikogu uue koosseisu esimese istungi avab president. Avaistungit juhatab kuni riigikogu esimehe valimiseni vabariigi valimiskomisjoni esimees või tema asetäitja.

Pärast istungi avamist annavad riigikogu liikmed ametivande ja selle juures viibib riigikohtu esimees.

Põhiseaduse kohaselt toimub riigikogu uue koosseisu esimene istung kümne päeva jooksul arvates riigikogu valimistulemuste väljakuulutamisest. Riigikogu kutsub esimeseks istungiks kokku president. Mitteametlikel andmetel on see kavas pidada 4. aprillil, kuigi lõplik otsus on veel langetamata.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tuttav
tuttav

Ennul pole nii palju raha, et vanadekodus elada.

juss
juss

miks ta vanadekodus pole?

wpDiscuz