0

Galerii: häälte ülelugemine Taeblas

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Häälte ülelugemine Taeblas. Foto: Urmas Lauri

Täna hommikul kell 10 algas omavalitsuste valimiskomisjonides eile toimunud valimiste häälte ülelugemine. Hääli asus üle lugema ka Riigi valimiskomisjon.

“Valla valimiskomisjoni ülesanne on korraldada häälete ülelugemist,” selgitas Lääne-Nigula vallasekretär Kersti Lipu.

“Häälte lugemise käigus me teeme jaoskondade kaupa kindlaks valijate nimekirjadesse kantud häälte arvu,” selgitas Lipu vallamajja kogunenud valla valimiskomisjoni liikmetele. “Meil on ees valimiskomisjonide protokollid, me hakkame neid üle konbtrollima. Ja kui me leiame erinevusi, siis me peame koostama erinevuste protokolli ja need üle kinnitama. Kui me ei leia erinevusi, siis me üle kinnitama ei pea.”

Lipu sõnul võib töö sujudes häälte ülelugemine võtta aega mõne tunni. Kui avastatakse ebatäpsusi, võib protsess venida pikemaks.

Valimiskomisjoni pressiesindaja sõnul algas häälte ülelugemine esmaspäeval kell 10 ning alles selle toimingu lõppedes saab kinnitada valimiste lõplikud tulemused.

Reformierakond kogus riigikogu valimistel 162 332 häält ehk 28,8 protsenti häältest, mis annab Reformierakonnale riigikogus 34 kohta.

Teiseks tulnud Keskerakond 129 823 hääle ehk 23 protsendiga. Keskerakond saab riigikogus 26 kohta.

EKRE saagiks jäi 100 439 häält ehk 17,8 protsenti, mis annab parlamendis 19 kohta.

Isamaa kogus 64 239 häält ehk 11,4 protsenti häältest, saades riigikogus 12 kohta.

Viimasena pääses parlamenti Sotsiaaldemokraatlik Erakond 55 349 hääle ehk 9,8 protsendiga. SDE saab parlamendis 10 kohta.
Fotod: Urmas Lauri

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz