Noorsportlased naasid kergejõustiku meistrivõistlustelt suure medalisaagiga

Medalivõitjad Karen Loorens ja Maily Märss treener Kaja Ladvaga- Foto: erakogu
Medalivõitjad Karen Loorens ja Maily Märss treener Kaja Ladvaga. Foto: erakogu

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti noorte talvised meistrivõistlused. Ligi 600 noorsportlast 42 kergejõustikuklubist selgitasid parimad U14 (2006-2007 sündinud) ja U16 (2004-2005 sündinud) vanusegruppides.

Haapsalu kergejõustikuklubi võttis osa kümne, Läänemaa kergejõustikuklubi kuue noorsportlasega. Esivõistlused olid edukad mõlemale klubile. Haapsalu kergejõustikuklubi sai rõõmustada kuue medalivõidu üle, Läänemaa kergejõustikuklubi aga noorte üle, kes tegid alles esimese sellisel tasemel tiitlivõistluse.

Haapsalu kergejõustikuklubi medalivõitude eest hoolitsesid üks U14 ja üks U16 kergejõustikuneiu.

Karen Loorensile kujunesid Eesti meistrivõistlused väga edukaks, kõik oma kolm medalit võitis U14 vanusegrupis võistlev spordineiu hüpetes. Hõbemedali sai ta kaela kolmikhüppes. Tulemuseks mõõdeti talle isiklikku rekordit tähistav 9.90. Kuldmedalist jäi Loorensit lahutama vaid 17 sentimeetrit. Kaks pronksist autasu tulid teivas- ja kõrgushüppes. Teivast hüppas ta 2.30 ja kõrgushüppes ületas ta samuti rekordnumbrid – 1.51. Lisaks medalivõitudele oli Loorens kõrgel kohal ka kaugushüppes, 4.40 andis kaheksanda koha.

Eesti meistrivõistlustele eelneval kahel nädalavahetusel häid tulemusi erinevatel võistlustel näidanud U16 sportlane Maily Märss oli heas hoos ka nüüd. Eelmisel nädalal Eesti karikavõitjaks kolmikhüppes tulnud kergejõutiklane läks favoriidina võistlema ka nüüd. Märss koges noortevõistlustel tihti kujunevat olukorda, kus noorel sportlasel tuleb võistleda üheaegselt mitmel alal. Nii ta tegi kolmikhüppe katse, et siis panna jalga heitesussid ja minna kuuli tõukama ja vastupidi. Kindlasti häiris see keskendumist. Siiski tuli ta olukorrast kahe medalivõiduga auga välja. Kuulitõukes andis pronksi 11.59 ja kolmikhüppes 10.74. Kolmanda medali, seekord hõbeda teenis ta elu kiireima 60 meetri tõkkejooksu eest. Aeg 9,33. Suurepäraseks kujunes Märsile ka kaugushüpe, kui ta võttis 4.96-ga kaheksanda koha.

Kaks viiendat kohta võitis U16 vanusegrupis võistlev Emma Kathrina Hein Haapsalu KJKst. Teivashüppes sai ta jagu 2.80st ja kõrgushüppes 1.59st.

Lisete Mikk ületas U14 tütarlaste teivashüppes 2.00 ja saavutas kaheksanda koha.

Emily Saskia Pets hüppas U14 vanuses kolmikut 8.55 ja oli sellega kümnes. Kleer Jaani oli 11. koha omanik teivashüppes U16 grupis, tulemusega 2.40.

Kaks 12. kohta tulid samuti teivashüppes. Lianna Liset Erit sai selle U14 grupis, tulemus 1.85 ja Anett Saarjõe U16 grupis, tulemuseks talle 2.20.

Tanel Toomemägi sai noormeeste U16 vanusegrupi 60 meetri tõkkejooksus ajaga 9.50 kaheteistkümnenda koha. Haapsalu KJK teatekvartett Karen Loorens, Emily Saskia Pets, Lianne Liset Erit ja Lisete Mikk olid 4X200 meetri teatejooksus 2.12,00ga kaheksandad.

Kindlasti tuleb kiita noorsportlasi, kes esitosinast napilt välja jäid.

Nii olid kolmeteistkümnendad U16 vanusegrupi kolmikhüppes Kleer Jaani ja Tanel Toomemägi. Tulemused vastavalt 9.23 ja 10.37. Kolmeteistkümnes oli ka Annely Bankier U16 neidude 400 meetri jooksus, ajaks talle 1.07,25. Kõrgushüppes saavutasid 15. kohad U16 võistlejad Anett Saarjõe ja Tanel Toomemägi. Tulemuseks jäi neile vastavalt 1.45 ja 1.50. Samuti oli U14 kõrgushüppes tubli Emily Saskia Pets, kes oli 16 koha omanik 1.30ga. Maily Märss jooksis sama koha välja 60 meetri sprindis ajaga 8.57.

Noori treenib Kaja Ladva.

Läänemaa kergejõustikuklubi kuue võistleja üle saame samuti uhkust tunda. Juba neljandat aastat treenivad ja võistlevad Läänemaa kergejõustikuklubi eest Virtsu ja Lihula kooliõpilased. Paljud teevad seda oma põhiala kõrvalt. Treenitakse Lihulas Jaanus Getreu käe all.

Parematest tulemustest sai Keiro Ristikivi P U14 kõrgushüppes 1.30-ga kümnenda ja Raikko Kanter sama tulemusega kaheteistkümneda koha. Keiro oli veel 17. koha omanik kaugushüppes 4.25ga.

Maryan Mikiveer sai 11. koha kuulitõukes, kui suutis U14 vanusegrupis 7.27. Peale selle sai ta 600 meetri jooksus 18 koha ajaga 2.12.31.