4

Reformierakonna Hiiumaa piirkonnajuht kritiseeris erakonna valikuid

Avatar

BNS

Peep Lillemägi. Foto: Urmas Lauri

Peep Lillemägi. Foto: Urmas Lauri

Hiiumaa reformierakondlaste juht pole rahul, et nende antud sisend erakonna valimisprogrammis on peaaegu olematu ja ainus kandidaat Aivar Viidik erakonna üldnimekirjas marginaalsel, 81. kohal, kirjutab Hiiu Leht.

Hiiu Leheni jõudis Reformierakonna Hiiumaa piirkonnaorganisatsiooni esimehe Peep Lillemägi kiri piirkonna juhatuse liikmetele. Kirjas avaldab ta rahulolematust selle üle, kui palju või õigemini kui vähe võeti arvesse nende sisendit erakonna valimisprogrammi. Lillemägi märgib, et nädalavahetusel kinnitatud Reformierakonna valimisprogrammis on Hiiumaad otse märgitud vaid korra, seoses kogukonnapõhiste mahepiirkondadega. Kaudselt saab Hiiumaaga seostada veel mõnda teemat.

“Mullu, 31. augustil, kui arutasime Hiiumaa piirkonna ettepanekuid valimisprogrammi juhatusega, võtsime vastu seisu koha, et Hiiumaa piirkond soovib erakonna valimis programmis näha nelja Hiiumaad puudutavat asja,” tuletab piirkonnajuht meelde. Need neli olid Lääne-Eesti saarte kaitsevõimekuse tugevdamine, sealhulgas Hiiumaa rannakaitse arendamine ja saarele NATO väeosa toomine; Lääne-Eesti saarte e(Saaremaa ja Hiiumaa) investeeringuprogrammi rakendamine saarelisusest tingitud turutõrgete silumiseks sarnaselt Ida-Viru ja Kagu-Eesti programmiga; riik toetab igas maakonnas ühe kultuuri- ja spordikeskuse rajamist ja majandamist; külavanemate institutsioonile senisest selgema sisu andmine ja selle tugevdamine, tagamaks haldusreformi järel suuremates omavalitsustes paremat sotsiaalset sidusust.

Eelnimetatud nelja teema puhul ütleb Lillemägi, et rahule võib jääda vaid esimese teema kajastusega valimisprogrammis. Nimelt on selles märgitud “…luua Kaitseliidu rannakaitsevõimekus sh Lääne- Eestis ja saartel”, samuti “Taotleme NATO liitlaste kohaloleku kahekordistamist Eesti territooriumil.” Ülejäänud kolme kohta märgib Lillemägi, et ei saa rahul olla.

Veel avaldab piirkonnajuht rahulolematust Aivar Viidiku enam kui tagasihoidliku, 81. kohaga üleriigilises valimis nimekirjas. “Erakonna sisevalimistel ei olnud tema tulemus aga oodatud koht, hoolimata kõigile piirkondadele saadetud selgitusest, kui oluline on ainsa Hiiumaa kandidaadi edu meile,” märgib Lillemägi.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
2. kodanik
2. kodanik

Kui erakond korraldas sisevalimised, siis võib Viidik ise peeglisse vaadata ja mõistatada, miks tema pikaajaline viljakas tegevus Reformierakonnas on teiste liikmete silmis piisava tähelepanuta jäänud. 🙂

Jah
Jah

Nii palju, kui erakond ise on välja öelnud, olen ka nagu aru saanud, et järjestus käib sisevalimiste järgi. Mis siin enam siis kraaksuda?

Läänlane
Läänlane

Suhteliselt rumal ja seosetu jutt. Hiiumaad esindab riigikogus Läänlane.

majaomanik
majaomanik

Kas sama Viidikas,kes nõudis praamidele talveks suvist graafikut,samas kui tätuvus on 30 %?

wpDiscuz