Läänemaa kergejõustiklased alustasid kalendriaastat kahe võistlusega

Maily Märss ja tema treener Kaja Ladva. Foto arhiiv

Läänemaa kergejõustiklased on uut aastat alustanud kahe sisevõistlusega – Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis peeti 2. jaanuaril Teivashüppe GP Tallinna etapp ja 6.jaanuaril Harjumaa meistrivõistlused.

Traditsiooniliselt võttis aasta alguses toimuvast Tallinna teivashüppe etapist suure hulga sportlastega osa Haapsalu kergejõustikuklubi. Aasta esimesel kergejõustikuvõistlusel näitasid noored sportlased häid tulemusi.

Naiste ja neidude U20 60 meetri tõkkejooksus sai ajaga 9.29 seitsmenda koha Anna-Maria Vjazemski.

Tütarlaste U16 vanuseklassis tegi head stardid Maily Märss. Kuulitõukes andis isiklik rekord kolmekilose kuuliga 11.35 kolmanda koha ja 60 meetri tõkkejooksu isiklik rekord 9.52 neljanda koha. Teivashüppes oli Märss 2.25ga seitsmes ja jooksis 150 meetrit kümnenda koha vääriliselt 20.52. Sprindis tuli starti lausa 45 tüdrukut.

Esimest aastat U16 vanuseklassis võistlevad Emma Kathrina Hein ja Kleer Jaani olid samuti väga tublid. 3kilose kuuliga said nad kirja isiklikud margid, vastavalt 9.27 ja 8.70. Olles lõpuprotokollis vastavalt 11. ja 15. kohal. Emma Kathrina Hein sai teivashüppes kuuenda koha, tulemuseks 2.55. Kleer Jaanile siit 2.25ga seitsmes koht.

Tütarlaste U14 vanuseklassis tegi head stardid Karen Loorens. Viies koht tuli isikliku rekordiga kuulitõukes – 2kg tõukevahendiga 9.46. Sama kohta jagas ta tulemusega 2.05 klubikaaslase Lisette Mikuga teivashüppes. Ka 60 meetri tõkkejooksus tuli isikliku rekordiga 10.51 12. koht.
Emily Saskia Pets uuendas samuti kuulitõukes oma parimat tulemust, tõugates kümnenda koha vääriliselt 8.42.

Poiste U16 vanuseklassis tegi mitu isiklikku rekordit Tanel Toomemägi. Näiteks 60 meetri tõkkejooksus tuli 9,67ga kõrge kuues koht, ning kuulitõukes 4kg tõukevahendiga 10.37 ja 10. koht. Teivashüppes ületas ta 2.25, mis andis 11. koha.

Ka kõige nooremad, U14 poisid võistlesid hästi. Gregori Saarna sai 60 m tõkkejooksus 10. koha 10.66, Uku Toomas Rand oli aga 150 meetri jooksus 22.46ga 11.. Kohe tema järel lõpetas ajaga 22.55 Kevin Matteus. Kolmekilost kuuli tõukas Uku Toomas Rand 7.82 ja oli 10.

Teivast hüppasid Haapsalu KJK poisid samuti stabiilselt. Rand 2.25, Saarna 2.05 ja Matteus samuti 2.05. Kokku vastavalt 11. ja 13. koha jagamised. Üldse võtsid teiba kätte 25 poissi.

Pühapäeval toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis aga Harjumaa 2018. aasta meistrivõistlused sisekergejõustikus. Hea stardi tegi Läänemaa KJK sportlane Tambet Järve, kes tuli starti 300 meetri jooksus. Lõppenud kergejõustikuhooajal näiteks ka 10 000 meetri maanteejooksus Eesti meistrivõistlustel U20 vanuseklassis kaheksandaks tulnud sportlane jooksis nüüd isikliku rekordi sprindis. Meeste 300 meetri distantsil jooksis Tambet Järve end viiendaks ajaga 40,48.

Jaanuar on paljudele siin tähelepanu saanud sportlastele tähtsate võistluste kuu. Toimuvad Eesti karikavõistlused, kui ka Eesti U14 ja U16 sisemeistrivõistlused.