14

Saarso viitas EKRE-st lahkumise põhjusena vastuoludele Helmetega. Täiendatud Moonika Helme kommentaariga

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Helle-Moonika Helme ja tema abikaasa Mart Helme Suure-Lähtru mõisas. Foto: Arvo Tarmula
Helle-Moonika Helme ja tema abikaasa Mart Helme Suure-Lähtru mõisas. Foto: Arvo Tarmula

EKRE ridadest kandideerimisest loobunud ja erakonnast välja astunud Mart Saarso sõnul oli tema jaoks solvav ja alandav, kui erakonna sisevalimistel talle alla jäänud Helle-Moonika Helme süüdistas teda valijate enda vastu ässitamises, vahendas ERRi uudisteportaal.

Saarso viitas oktoobris Virtsus toimunud EKRE viienda valimisringkonna (Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa) salajasele sisehääletusele, kus ta kogus küll kõige rohkem hääli, kuid talle alla jäänud EKRE esimehe abikaasa Helle-Moonika Helme tõsteti hiljem temast valimisnimekirjas ettepoole esimeseks.

“Edasi tabasid mind alusetud süüdistused Moonika Helme poolt, nagu oleksin ma kedagi tema vastu üles ässitanud. Ma ei teinud seda ja sestap on niisugune süüdistus solvav ning alandav,” märkis Saarso.

Mart Saarso astus EKRE liikmeks 17. jaanuaril 2018. Kuigi mees teatas 29. novembril, et astub EKREst välja, on ta äriregistri andmetel siiani erakonna liige.

Moonika Helme ütles Lääne Elule, et teda ei ole keegi asetanud ümberpaigutuse teel ringkonna esinumbriks.

“Saarso ei kandideerinud esinumbriks minu kõrval esimesele kohale. Ta kandideeris teisele kohale ja Hardi Rehkalt kandideeris kolmandale kohale. See pandi paika juba suvel suurel ringkonna koosolekul, kus oli ka Saarso ise ja sellega päri. Nimekiri oli avatud 7. oktoobrini ja lisakandideerimise võimalus kõikidele kohtadele oli olemas. Seda võimalust ei kasutanud keegi. Ringkonna koosolekul läks hääletusele nimekiri, kus kolm esinumbrit olid järjekorras: 1. Helle-Moonika Helme, 2. Mart Saarso ja 3. Hardi Rehkalt. Mind ei ole keegi sinna pärast ega meelevaldselt pannud,” ütles Helme. “Saarso sai oma teisele kohale rohkem poolthääli kui mina esimesele või Rehkalt kolmandale, aga kõigil oli poolthääli rohkem kui vastuhääli ja nii jäi järjestus selliseks, nagu ringkonna üldkoosolek oli selle suvel määranud. Mingit ülekohut ega ringitõstmist ei olnud.”

Helme oli piirkonna esinumber ka eelmistel valimistel ja sai 2399 häält. “Seda silmas pidades oli enesestmõistetav, et erakond tegi mulle ettepaneku olla esinumber ka seekord,” ütles Helme.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vaatleja
Vaatleja

See proua Kaljuste on ka mingi imelik mutt.

Vaatleja
Vaatleja

EKRE-Helmede perefirma paraku.

Mega naer
Mega naer

mis paraku, mis puutub siia mingi perefirma?!. Aru te ei saa ükskord, mis toimub euroopas üldse praegusel hetkel või??? See nn perefirma püüab seda teieni inimesed tuua, aga keeldute uskumast ikka. Pime talupoeg või on hirm muuta oma mugavat elu, ah las teised võitlevad, äkki ise pääsen hullemast

2. kodanik
2. kodanik

Kui seda saagat jälgida, siis tundub üpriski ebastabiilne kuju olevat. Äkki ongi parem, kui sellised Riigikogusse ei satu.

Zanders
Zanders

Minule teadaolevalt on hr.Saarso kohtunud korduvalt Kaitsepolitseiameti töötajatega .
Osad neist kannavad slaavipärast perenime…
Järeldused teeb igaüks ise

nimi
nimi

Päriselus on pahatihti nii, et näiteks maatl linna kolinud on need kõige pentsikumad (omast arust) ja poliitikas uustulnukad jälle kõige mõjukamad (omast arust).

Maire
Maire

Ekres oleks tohutult palju liikmeid rohkem, kui see poleks perefirma !

juss
juss

Piisab juba sellest klounikarjast! Tunnen neist vähemalt kaheksat ja need on igatahes põhikooliharidusega õllesõbrad!

2. kodanik
2. kodanik

On neil nimed ka või ajad niisama udu suust välja? 🙂

juss
juss

Nimed ikka: kaks Andrest, Henri, Raivo, Toivo, Vello ja kaks Aivarit. Oled rahul?

2. kodanik
2. kodanik

Ikka olen rahul. Kui aus olla, siis korraks isegi arvasin, et Sul on julgust kellegi peale näpuga näidata…

juss
juss

Ära loodagi, et ma koputajaks hakkan ja Sinu eest töö ära teen! Unista edasi!

Jah
Jah

Tegemist on ju siiski Helmete erafirmaga. Nemad käsivad, poovad ja lasevad.

see
see

Saarsoo on tõsiselt õrna hingega, nagu süütu tütarlaps, süüdistatakse ja kohe solvub. Olge temaga ettevaatlik, solvujatega on asju hull ajada. terve Eesti on solvujaid täis.

wpDiscuz