13

Haapsalu linnavalitsuses arutatakse, mida teha probleemsete alaealistega

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula
Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula

Täna toimub Haapsalu linnavalitsuses volikogu esimehe Jaanus Karilaidi eestvedamisel ümarlaud, kus arutatakse, mida teha linnaelu häirivate probleemsete alaealistega.

Karilaidi sõnul võeti teema üles seetõttu, et murelikud inimesed on korduvalt linnavalitsuse poole pöördunud – alaealised huligaanitsevad ja laamendavad ning norivad teiste lastega tüli.

„Kogukond on oma olemuselt ühistu, mis tähendab, et me peame probleemidega tegelema koos,“ ütles Karilaid.

Nii oli tänaseks linnavalitsusse kutsutud politsei, lastekaitse, koolide ja huviringide esindajad ning spordijuhid, aga ka lapsevanemad.
„Me peame alustuseks koos ära fikseerima, kui suur see probleem on, ja arutama, mida me saame teha. Kas ametnikud tegelevad asjaga liialt oma kabinetis? Kas me peame lapsevanematega personaalsemalt tegelema? Milline saab olla abipolitseinike roll? Sellest kõigest tuleb rääkida ja kokku panna tegevuskava, mis on parem kui praegune,“ rääkis Karilaid.

„Haapsalus peab olema kõigil turvaline elada. See on lähteülesanne number üks. Mitte keegi ei tohi tunda õhtul tänaval käies hirmu või mõtlema mänguväljakul mängides, kas keegi tuleb täna riidu kiskuma ja tõukama. See peab olema tagatud. Ma loodan, et saame selles suunas mõned sammud edasi teha,“ ütles Karilaid enne kohtumise algust.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Valdo
Valdo
Loen ja imestan, milline on meie kogukonna suhtumine.Probleemi lahendus hakkab eelkõige pihta meist endist. See väike osa kodanikest, kes linnavalitsuses istuvad ei suuda midagi ära teha. Olen ise kasvanud külakogukonnas, kus kogukond tegeles koos lastekasvatamisega. Mina näen seda probleemi nii: 1. Normaalne peremudel on Eestis lõhki. 2. Kogukond häbistab ja mõistab hukka neid peresi, kes ei suuda oma lastele pakkuda hoolitsust ja normaalset perekonda. Minu poolne probleemi lahendus: 1. Meie elu keskonna turvalisus ja heaolu on meie kõigi kohus. ( Märka abivajajat, ükski probleem ei lahene ise) 2. Me ei tohi hukkamõista teisi inimesi nende vigade pärast. 3. Toeta abivajajat… Loe rohkem »
Üks küsimus ainult...
Üks küsimus ainult...

Kogemus näitab, et mida rohkem koosistumisi, seda vähem tulemusi. Tegutsema juba peaks!

seda et
seda et

Kas linnavalitsus ei ole selle arutamisega juba hiljaks jäänud? Mõned linnapead ja ametnikud võiks peeglisse vaadata ja küsida, mis nad siiani teinud on.

Zanders
Zanders

Nendele rimi ja super alko ümber lällavatele tatikatele tuleb lõuga kütta..
Osad seltsimehed sealt kambast on 8 aastased ja suitsud ees…mendid saadetakse lihtsalt pikalt…

2. kodanik
2. kodanik

Kaseurvaplaaster oli vanasti selle ravimi nimi.

Kodanik
Kodanik

Võiks tõesti midagi ette võtta. Kas noortel muud pole teha kui Rimi uste vahel istuda ja nutikaid näppida? Koolis ei peaks olema või? Mõni passib juba enne lõunat seal.

K.S.
K.S.

Tänase LE valguses ütleks tõesti, et kala mädaneb ikka peast.

Kohuustuslik
Kohuustuslik

Karilaid lasteaiakasvatajaks ja Sukles vangivavuriks”

mats
mats

aga mida teha probleemsete poliitikutega?

linnakodanik
linnakodanik

Karilaid võiks hoopiski istuda linnapea ja linnarahvaga ümarlaua taha ja arutada, mida teha probleemsete linnaametnikkega, kes oma tööga hakkama pole saanud (näiteks Tallinna mnt remondi valguses)

Inimene
Inimene

Mis siin arutada- prügimäele!

kodanik 3
kodanik 3

Probleemse poliitikuga ei ole mõtet arutada, mida teha probleemse linnavalitsusega. Ainuüksi tänu probleemsele Suklesele probleemne Karilaid Riigikugus ongi. Ja vastupidi.

Fact
Fact

Kuna linnavalitsuse kodanikud ja poliitikud tööd teha ei oska,püüavad nad makksumaksja turjal liugu lasta ja oma suguseltsile mammonat teenida.

wpDiscuz