7

Läänemaal saab ainult 48 majapidamist riigi toel kiire interneti

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Foto: Urmas Lauri

Kogu Läänemaalt laekus 1937 sooviavaldust ülikiire interneti saamiseks, õnnelikku loosipiletit võivad loota neist ainult 2 protsenti, sest Elektrilevi ehitab ühenduse ainult 48 majapidamisele maakonnas, kirjutas portaal Geenius.

„See on näide, kuhu regionaalpoliitika või selle puudumine välja viib. Riik annab kiire interneti raha ühele ettevõttele, kes seda aga ühes maakonnas välja ei ehita, sest ta seal elektrivõrku ei oma,” kommenteeris Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus sotsiaalmeedias. „Huvitav, kas sügisel tilgutatakse teadlikult selliseid uudiseid – kõigepealt postkontorite sulgemine, nüüd kiire interneti välistamine tervel Läänemaal. Mis on järgmine?”

Lääne-Nigula vallas soovis riigi toel kiiret internetti 1290 majapidamist.

Lääne Elu proovis kaks päeva saada Elektrilevilt teada, kui palju majapidamisi on neil kavas Läänemaal internetiga liita. Elektrilevi keeldus majapidamiste arvu ütlemast.

Elektrilevi saab riigilt 20 miljonit eurot, et viie aastaga ehitada üle riigi kiire interneti võrk. Majapidamiste omaosalus on 200 eurot, ülejäänud kulu katab riik või Elektrilevi.

Postimees kirjutas, et Eestis on 80 000 kiire internetita majapidamist. 20 miljoniga saab ühenduse ehitada aga umbes 40 000 majapidamisele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Asjapulk
Asjapulk

Saab suvalist kinu vaadata sh ilusaid naisi või mehepoegi fitnessi tegemas

juss
juss

Telia pulgaga jookseb porr mis ludin!

juss
juss

A misasi on ÜLIkiire internet?

Miku
Miku

Suht suva, mobiilne on ka juba kiire. Mis seal sotsiaalmeedias enam nämmutada.

Georg
Georg

Kui see pole mõnitamine siis mis see on?!
LE võiks erandkorras selle uudiste kommentaarides ebatsensuurseid väljendeid kasutada.

Georg
Georg

Sähh, mida kõrge pulss teeb 🙂
Tahtsin kirjutada, et selle loo kommentaaride võiks olla lubatud ebatsensuursete väljendite kasutamine.

Küsimus
Küsimus

Kas on küsitud ka suure vaikija, Rahandusministeeriumi Regionaalhalduse osakonna Lääne talituse juhi, endise maavanema, sots Neeme Suure arvamust? Kuigi ilmselt ei tea tema taaskord midagi ning valutab väga südant… Kaua võib see põhulõug tähtsates ametites ämbreid kolistada?

wpDiscuz