Galerii: Kirbla pidas oma küla esmamainimise aastapäeva uhkes uues seltsimajas

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee


Kirbla küla on oma esmamainimise 500. aastapäevaks katuse alla saanud uhke seltsimaja. Foto: Urmas Lauri

Laupäeva keskpäeval heisati Kirbla külaplatsil küla 500. aastapäeva tähistamiseks oma lipp. Kirblast pärit Sulev Helin oli selleks puhuks teinud ka laulu “Kirbla küla”.

Et samal päeval oli Lihula kandis kohvikutepäev, siis avati ühepäevakohvik ka Kirblas.

Seltsimajas astus üles Märjamaa valla Sipa tantsurühm “Seitse seelikut” ning esinesid ka Kirbla noored. “Karoli laulis ja Jakob mängis klaverit,” tutvustas külaseltsi juhatuse liige Tiiu Aasrand esinejaid. Oma luuletusi luges naaberkülast Kasarist pärit Heljo Tendal.

Kirbla oma ajaloolane Mati Mandel rääkis 1941.aastal Kirblas märatsenud punaarnmeelastest.

Õhtul nauditi Matsalu näitemänguseltsingu etendust ”Pühapäev”.

Kodukandipäev lõppes simmaniga, tantsuks mängis ansambel Village Voice.

Kodukandipäevi peetakse Kirblas iga viie aasta tagant. Sel aastal peeti neid neljandat korda. Küla juubeliks on katuse alla saanud uus, PRIA toetusraha abil valminud seltsimaja.

Kirbla on Lääneranna valla küla, mis piirneb Lautna, Hälvati, Allikotsa, Keskküla, Kasari ja Seira külaga. Samuti puutub piir ühes punktis kokku Laikülaga. Enne haldusreformi kuulus Kirbla Lihula valla koosseisu.

Fotod: Urmas Lauri

Sulev Helin: “Kirbla küla”

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments