13

USA ründelennukid harjutasid Kiltsi lennuväljal maandumist

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Ründelennuk A-10. Foto: Kaitsevägi
Ründelennukid A-10 teevad Läänemaal maandumisharjutusi. Foto: kaitsevägi

USA ründelennukite esimene harjutuspäev Kiltsi lennuväljal möödus täna vahejuhtumiteta, reedel harjutused jätkuvad.

Neljapäeval ja reedel harjutasid Ameerika Ühendriikide ründelennukid A-10 Thunderbolt õppuse Saber Strike raames maandumist Kiltsi lennuväljal.

Kaitseliidu Lääne maleva pealiku Rasmus Lippuri sõnul on õppuse eesmärk harjutada maandumist ettevalmistamata lennuväljal. Lennukid tulevad korraks Kiltsi lennuväljale ka maha.

USA Michigani rahvuskaardi koosseisu kuuluvad ründelennukid tõusevad õhku Läti õhuväebaasist Lielvardest. Täna ennelõunal harjutas Kiltsli lennuväljal maandumist neli, pärastlõunal kuus lennukit. Lippuri sõnul möödus tänane esimene harjutuspäev hästi: „Alla keegi ei kukkunud.”

Harjutus jätkub reedel ja ka siis kuuleb ja näeb USA ründelennukeid Haapsalus kahel korral: kl 11.30–12.45 ja kell 16–17.

Saber Strike on USA ja Euroopa maaväe korraldatav iga-aastane suurõppus. Sel aastal võtab Poolas ja Balti riikides õppusest osa kokku ligi 18 000 kaitseväelast. Õppus kestab 15. juunini, Eestis osaleb õppusel üle 2000 Eesti- ja liitlassõduri.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
herr Ligi
herr Ligi

võtsin mina oma tummise binokli ja aina jälgisin vaatemängu.

Taal
Taal

ma siiamaani binokliga akna peal …….

selge see
selge see

et väike ja vaene riik ei saauda üksi hakkama saada.Meeldib see meile või mitte.Ja mis on võrreldes vene ajaga muutunud ? Ainult see,et praegu saame kõike ja kõiki kritiseerida.Aga midagi sellest ei muutu ju……

Sass1.
Sass1.

sina – selge see – saad kõike ja kõiki kritiseerida ainult anonüümselt, ja kui
lähed liiale, kommentaar lihtlabaselt kustutatakse ! EV on demokraatlik riik,
aga ütle midagi oma nime all halvasti näiteks Ratase või Kaljulaidi kohta, –
oled varsti Viru või Tartu Vanglas.

juss
juss

sul on kuidagi tibla suhtumine? igatsed kgb aegu tagasi?

jah
jah

ühed okud läksid teised tulid, meie oleme ikka ämbris

2. kodanik
2. kodanik

Vahe on lihtsalt selles, et vene ajal polnud sul võimalust oma negatiivset suhtumist punakotkastesse Töörahva Lipu veergudel näidata. Ei pea vist pikalt seletama, mis oleks juhtunud, kui oleksid palunud oma nime all vastava artikli avaldada.

Sass1.
Sass1.

kas – jah – on oma nime all ? ju vist ikka anonüümne
kommentaator .
P.S. aga mina olengi Sass Esimene .

Taal
Taal

sinuga selge ss ………

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Vaikselt muutume sõjaväe poligooniks ja mis viga siin õppusi läbi viia kui kõik kulud katab”külla”kutsuja.Pärismaalastele jääb julge tunne ja vile kõrvus.

töötu
töötu

Meie geograafilise asukoha tõttu on siin lennanud ja jäävadki lendama sõjalennukid. Parem siis juba kutsutud sõbrad (kelle võime soovi korral iga hetk ära saata), kui agressorriigi okupandid.

Sass1.
Sass1.

ma röögatasin 3 x järjest : kuku alla r..sk !

valus ka oli
valus ka oli

kui kukkusid?

wpDiscuz