Läänlased võitsid rahvajooksudelt medaleid

Lauri Tanner finišeerimas Taebla jüriööjooksul. Foto: Urmas Lauri
Lauri Tanner. Foto: Urmas Lauri

2. juunil korraldati Kasari puhkekeskuses Hiiumaa maraton. Peale maratoni oli kavas nii poolmaraton, 10 km kui ka 4,5 km jooks. Jooksu lõpptulemustele avaldas olulist mõju väga palav ilm. Vaatamata sellele näitas nii mõnigi sportlane häid aegu.

Maratoni võitja Cris Poll sai ajaks 2:54.49. Martna mees Andrus Sults oli kolmas saades ajaks 3:13.17.

M40 vanuseklassis võitis 10 km jooksu Lauri Tanner Läänemaa kergejõustikuklubist ajaga 43.01, olles selle tulemusega üldjärjestuses kolmas. Meeste arvestuses oli kolmas klubikaaslane Andi Vallik ajaga 43.13.

10 km võitis hiidlane Madis Annus ajaga 38.34.

Samal ajal toimus Tallinnas Kadrioru staadionil Rimi juunijooks 5000 m distantsil. Siin startisid Läänemaa KJK jooksjatest Sander Kabur ja Anneli Aru kes said aegadeks vastavalt 17.31,1 ja 29.18,4.  Kabur saavutas üldkokkuvõttes 31. koha.

Parima läänlanna Kadriorus  oli siiski Anne Parv, kes sai ajaks 28.29,8.

31. mail joosti Kohila staadionil samuti 5000 meetrit. Jooksuklubi Tempo jooksja Igor Skatško saavutas ajaga 16.07,9 teise koha. Teised läänlased auhinnalisi kohti ei saavutanud. Võiks mainida Lauri Tanneri 30-39 aasstaste vanuseklassis 5. kohta.