1

Laupäeval on avatud kõik jaamad Rapla–Virtsu raudteel

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Karuse jaama ehitamine 1930. aastal. Foto Priit Mäeltsemehe kogust

Laupäeval möödub 50 aastat rongiliikluse lõpust Rapla–Virtsu liinil. Sel puhul tuuritavad nostalgitsejad Märjamaa ja Virtsu vahel asuvates raudteejaamades.

Bussid alustavad kell 10 ühel ajal Virtsust ja Märjamaalt, et kell 13 saada Lihulas pikemaks peatuseks kokku. Päeva jooksul külastatakse kõiki avatud jaamahooneid ja kella seitsmeks õhtul toob buss huvilised sihtkohta tagasi. Bussituuriga samal ajal plaanivad mootorratturid endise raudtee läbi sõita.

Avatud on jaamahooned Virtsus, Karusel, Tuudil, Lihulas, Rootsis, Vigalas ja Märjamaal. Vaadata saab hooneid seest ja väljast, ka on võimalik tutvust teha teiste jaamades asunud hoonetega. Jaamades on avatud puhvetid, uudistada saab vanu fotosid raudtee ajaloost.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tarmo Heinleht
Tarmo Heinleht

Minu arvamus on et Eesti jaoks oleks mõistlikum taastada Rapla -Virtsu raudtee kui toetada Rail Balticut praegu kavandataval trassil! Haapsalu raudtee taastamist pole võimalik üle tähtsustada!

wpDiscuz