11

Aselinnapea süüdistab riiki keelatud lageraies

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Haapsalu aselinnapea Helen Rammu. Foto. Arvo Tarmula

Haapsalu aselinnapea Helen Rammu seisab Valgeväljal riigimetsa langil, kus üldplaneeringu järgi lageraiet teha poleks tohtinud. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu aselinnapea Helen Rammu süüdistab riigimetsa majandamise keskust (RMK), et see võttis maha 4,5 hektarit metsa, kuigi planeeringu järgi tohtinuks seal lageraiet teha vaid erandkorras.

RMK tegi sel kevadel Valgeväljal lageraiet kokku 4,5 hektaril. Maha võeti 1,5 hektarit kaasikut, 1,5 hektarit männikut, hektar kuusikut ja pool hektarit lepikut.

Rammu sõnul linnavalitsust raiest isegi ei teavitatud, kuigi tegemist oli metsaga, mis oli planeeringuga ette nähtud rohevõrgustiku osa.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Oh jah
Oh jah

Ma nagu ei mõista… Kui alles raie käis, miks siis keegi ei huvitunud, oleks saanud seisma panna…Nüüd nagu hilja juba

Asunik
Asunik

Oih, tuleb välja nii et polegi kõik puhas kuld, mida proua abilinnapea teisipäevases lehes kokku kurtis.

Lugeja
Lugeja

Kus see Rammu varem oli.

Metsamees
Metsamees

Kahjuks nii on, et üle maailma metsa osakaal katastroofiliselt väheneb. Igal pool on raha ja ahnus võitnud. Euroopa on lagedaks raiutud pooliitikute ja “igasugu ekspertide” mahitusel, miks peaks meil teisiti minema? On meilgi müüdavad poliitikud ja “metsaeksperdid” sõna võtnud ja rind ees metsaärikaid(RMK) kaitsma tormanud. Eriti narr oli riigitelevisioonis vaadata, kuidas Marko Pomerants(IRL) seletas, kuidas tema väike jalg lõhkus matsaalust rohkem, kui harvesteri roomik.

Toits
Toits

Kuhu ja kellele läheb see raha mis eesti paljaks raiumisest saadakse ? Follow the money people. Kes on kõige suuremad kasusaajad?! Kindlasti mitte eesti rahvas kellele need metsad tegelikult kuuluvad,sest riik see oleme meie inimesed mitte 101 trussikut toompeal.

Lõunaläänlane
Lõunaläänlane

Kas Keskkonnaamet raieloa andmisel üldse peab vaatama valla-linna üldplaneeringut ?

Edgat
Edgat

Kui tegu on üldplaneeringua osaga siis olen pea 100% kindel, et nii see on!

Linnakodakondlane
Linnakodakondlane

Keskkonnaamet “kotib” neid, kellest jõud üle käib. Kuna RMK-st jagu saamiseks jõudu ja teadmisi napib, siis igaks juhuks ei torgi. Riigi “haldamise rehvorm” on planeeringute järelvalve “võssa” keerand, siis ei saa enam keegi aru mida valvata. RMK üle ei käi ükski võim, muidu pole 101-l “trussikul” katuseraha jagada ja riigieelarve miinuses.

kilu
kilu

Oleks elementaarne.

Rain
Rain

See on ju rusikatega vehkimine nüüd. Maha võtmine ei käinud üle öö ju.

kilu
kilu

Vale. Väga sageli käib mahavõtmine üleöö. Sageli isegi öösel.

wpDiscuz