Mart Helme: Hiiumaa kriisiolukorra lahendamise eest vastutab peaminister Jüri Ratas

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Mart Helme. Foto: Arvo Tarmula
Mart Helme. Foto: Arvo Tarmula

Peaminister Jüri Ratas peab lõpetama oma tööga mitte toime tuleva majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni õigustamise ning võtma kriisiolukorra lahendamise Hiiumaal oma kontrolli alla, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Valitsuse saamatus tagada Hiiumaa ja mandri vaheline praamiühendus on riikliku hoolimatuse ja lohakuse musternäide. Kahtlemata on süüdi ka Reformierakond, kes loobus mõne aasta eest tavapärastest süvendamistöödest Rukki kanalis. Paraku jätkab minister Kadri Simson oma eelkäija Kristen Michali ükskõikset poliitikat,“ ütles Helme erakonna pressiteate vahendusel. „Probleemid madala mereveetasemega Hiiumaa ja mandri vahel on teada juba aastaid. Viimati toimusid mõõtmised mullu novembris, kui minister oli Kadri Simson. Oleks kohe tööle hakatud, oleks saanud tänast kriisi vältida.“

Helme peab vastuvõetamatuks Simsoni lubadust alustada süvendamistöid alles augustis-septembris.

„Probleem vajab lahendamist kohe, mitte poole aasta pärast. Kui hiidlased ja Hiiumaa ettevõtted ei saa pool aastat praamiliikluse tõrgete tõttu saarele tooret tuua ja toodangut ära viia, tähendab see ulatuslikku majanduskahju kogu Hiiumaa ettevõtlusele,“ ütles Helme.

„Paraku näeme, kuidas selle asemel, et kriis kiirkorras lahendada ja otsida kasvõi madalama süvisega praame, süüdistab Simson kõiki teisi ja armastab unistada hoopis Tallinna – Helsinki tunnelist. Alustuseks võiks hakkama saada inimesi rahuldava praamiliiklusega Rohuküla ja Heltermaa vahel.“

Helme juhib tähelepanu, et tekkinud olukorra eest vastutab ka peaminister Jüri Ratas.

„On selge, et majandusminister Simson ei tule oma tööga toime. Peaminister peab lõpetama Simsoni tegevusetuse õigustamise ning võtma kriisi ohjamise oma kontrolli alla,“ ütles Helme.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Jaana
5 aastat tagasi

Ah, mart helme ära plära,
su tühi mula ammu tüütand ära.
Reffidel nüüd kaapad kintsu,
valimised lähevad teil mõlemitel untsu.

Tuleb meelde,
5 aastat tagasi

et ühes lähiriigis plaaniti jõed teistpidi voolama panna. Loobuti, ei kuku välja looduse muutmine. Meie peaksime vist merevee taset ja maapinna kerkimist reguleerima. Äkki tulebki meil välja, või planeeriks sillaehitust, nagu juba aastakümneid tagasi kavatseti.

Dilaila
5 aastat tagasi

Kohe nagunii midagi teha ei saa ju!!Jää veel peal.

jutupaunik
5 aastat tagasi

millal oma valitud teosed välja annad, refi aseaine

oli juba korda teinud, st. olevat
5 aastat tagasi

Ratas juba võttis sõna, et Kadri on teinud KÕIK praamiliikluse heaks. Järeldus – hiidlased vinguvad tühja.