Täna avati Hiiumaal Euroopa meistrivõistlused jääpurjetamises

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Monotüüp XV jääpurjekad Oirjaku sadamas. Foto: Jaak Nirgi
Monotüüp XV jääpurjekad Orjaku sadamas. Foto: Jaak Nirgi

Täna keskpäeval kuulutati Kassaris Orjaku sadamas pidulikult avatuks Euroopa meistrivõistlused Monotüüp XV jääpurjetamises. Homme, teisipäeval kell 10 toimuvad esimesed võistlussõidud. Võistluste lõpp, mil selgub ka selleaastane Euroopa meister, on 9. veebruaril.

„Esialgu Saksamaal toimuma pidanud võistlused jõudsid Eestisse Hiiumaale tänu siinsele suurepärasele jääle ja ilmale, mis Kesk-Euroopas oli sündmuse korraldamiseks kehv ja sobimatu. Veel nädal tagasi oli meistrivõistluste toimumiskoht lahtine. Eesti Monotüüp XV Jääpurjetajate Liit koostöös Eesti Jääpurjetamise Liiduga haaras aga initsiatiivi ning pakkus end välkkiirelt EM korraldajaks. Nii ongi täna Venemaa, Poola, Hollandi, Rootsi ja Eesti sportlased, kokku 28 võistkonda, Orjakul Euroopa meistri tiitli peale jõudu katsumas,” kommenteeris võistluste Eestisse jõudmise lugu Eesti Jääpurjetamise Liidu president Alari Akermann.

Eesti jääpurjetajatest osalevad 32. Euroopa meistrivõistlustel Olev Oolup ja Andrus Padu (Jahtklubi Dago), Ott Kolk ja Juhan Kolk (Saaremaa Merispordi Selts), Indrek Aavik ja Erki Riim (SMS), Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi (SMS), Ants Haavel ja Andres Laul (SMS/Kalevi Jahtklubi).

Peavõistlusjuht on legendaarne purjetaja Jüri Šaraškin, kes on ise Euroopa meistrivõistluste pronksmedali omanik ning maailmameistrivõistluste 4. aastast 1978.

„Tore kokkusattumus on, et võistlused toimuvad otse Eesti ühe kuulsaima ja edukaima jääpurjetamise suurmeistri Vello Jürjo koduakna all. Justkui keegi oleks kuskil niite tõmmanud ja tänavu juba 82. sünnipäeva tähistavale Jürjole võistluse otse koju kätte palunud toimetada,” tõi Akermann välja seiga seoses võistluste toimumiskohaga.

Eesti jääpurjetajate tulemused läbi aegade.

Monotüüp XV jääpurjeka tutvustus

Fotod: Jaak Nirgi

Day128 registered teams!Nice iceNo practise racestarts – too windy

Posted by Juhan Kolk on 5. veebruar 2018. a.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments