Emma Kathrina Hein võitis Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel hõbemedali

Eesti MV hõbemedaliomanik tütarlaste U14 mitmevõitluses Emma Kathrina Hein koos treener Kaja Ladvaga. Foto: Jaanus Getreu

Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis selgusid nädalavahetuse kahel päeval selle talve esimesed koduse kergejõustiku tiitlivõistluse medlaivõitjad. Toimusid Eesti talvised mitmevõistluse meistrivõistlused U18, U16 ja U14 vanuseklassidele. Haapsalu kergejõustikuklubi võitis lausa neli esikümne kohta.

Meie maakonnast olid võistlustules üheksa Haapsalu kergejõustikuklubi(treener Kaja Ladva) sportlast ja üks Läänemaa kergejõustikuklubi (treener Jaanus Getreu) kergejõustiklane. Kõik noored naiskergejõustiklased näitasid väga häid tulemusi. Haapsalu kergejõustikuklubi võitis lausa neli esikümne kohta.

Esimesel päeval, kui võistlesid 2005.-2006. aastal sündinud U14 neiud, tuli kohe medalivõit ka Läänemaale. Haapsalu kergejõustikuklubi noor sportlane Emma Kathrina Hein saavutas tütarlaste viievõistluses 27 võistleja hulgas hõbemedali. Ta kogus viie alaga 4084 punkti ja saavutas üksiktulemustena protokolli: 60 meetri tõkkejooks 10.05, kõrgushüpe 1.53, kuulitõuge 10.69, kaugushüpe 4.46 ja 600 meetri jooks 2.05,84. Lõpuks kaotas ta Eesti meistritiitli Audentese SK esindajale Miia Kaarele 74 punktiga.

U14 mitmevõistluse esikohaheitlus oli täis põnevust ja 800 meetri jooks täis dramaatikat.

Emma Kathrina oli alates teisest alast võistluse kindel liider, kuni viimase ala alguseni välja. Vahepeal olid edupunktid juba tublisti üle 100, kuid viimasel alal 600 meetri jooksus oli konkurent vastupidavam ja võttis hea jooksuga üldesikoha.

Just need kaks noorkergejõustiklast olid parimad ka TV 10 olümpiastarti finaalis 2017. aasta suvel Kärdlas, kuid siis oli parim Emma Kathrina Hein.

Selle vanusegrupi võistlusel tegid väga head etteasted ka teised Haapsalu KJK noored. Kleer Jaani, kes oli võistluse sees peale kõrgushüpet ka kolmas, saavutas lõpuks 3679 punktiga väga tubli kuuenda koha. Tema üksiktulemused olid 10.63; 1.50; 8.85; 4.35; 2.04.34. Noor kergejõustiklane jäi võistluses kõige rohkem rahule 600 meetri jooksuga. Alaga, mida ta ehk oli kõige enam peljanud. Seega tubli kokkuvõtmine päeva viimasel alal.

Kolmas tüdruk, kes väga korraliku tasemega Eesti esivõistlustel kümne hulka mahtus, oli Karen Loorens. Temale andsid 11.06; 1.41; 8.45; 4.18; 2.06.60 kokku 3339 punkti ja kümnenda koha.

Anett Saarjõe oli 3021 punktiga 21 ja Emily Saskia Pets 2857 punktiga aga 25.

Kindlasti tuleb selle vanusegrupi võistluses märkida Haapsalu KJK tüdrukute kolmikvõitu kõrgushüppes. Emma Kathrina 1.53, Kleer ja Anett 1.50.

Teisel võistluspäeval asusid võistlema aastatel 2003-2004 sündinud U16 ja aastatel 2001-2002 sündinud U18 neiud.

U16 vanuseklassis tuli stardijoonele selle võistluse rekordilised 30 võistlejat, U18 neidude konkurentsis oli sportlasi 16.

U16 viievõistluses tegi hea etteaste eelmise aasta sama võistluse kuuenda koha omanik Keity-Liina Kallas. Sellel aastal tuli 2877 punktiga seitsmes koht. Tema üksiktulemused olid: 60 meetri tõkkejooks 9.92, kõrgushüpe 1.53, kuulitõuge 9.56, kaugushüpe 4.81, 800 meetri jooks 2.47.84. Kallas näitas üksikaladel üsna korralikku stabiilsust. Just kolmel viimasel alal oli ta kõigis esikaheksas. Kuulitõuge, kaugushüpe ja 800 meetri jooks tõstsid ta lõpuks esikaheksasse.

Konkurents oli selles vanusegrupis aga ülitihe. Enne võistlust oli nn paberil kullakonkurentsis kaks kergejõustiklast. Neist peafavoriit, Audentese SK esindaja Lisa-Maria Lusti just võitiski. Täiesti fenomenaalne oli tema kõrgushüppe võidutulemus mitmevõistluse sees -1.74. Tuleb märkida, et võitja on alles 13 aastane. Viis võistluse parimat olid kõik just 2004. aastal sündinud sporditüdrukut.

Lisaks Kallasele tuleb kiita ka teisi Haapsalu KJK noori. End oskuslikult kergejõustiku ja tennise vahel jagav Maily Märss sai üksikalade 9.96; 1.50; 10.19; 4.37; 2.57.47 tulemustega kokku 2668 punkti, mis andis talle tubli 12. koha. Annabel Moor saavutas 14. koha. Tema üksiktulemused olid 10.15; 1.53; 8.97; 4.42; 3.00.32. Punkte kokku 2571.

Läänemaa KJK kergejõustiklane Trinity Õismets saavutas elu esimesel viievõistlusel samuti korraliku tulemuse. Temale kuulus 2380 punktiga 19.koht. Üksikaladena tegi ta 10.58; 1.41; 9.67; 4.42; 3.03.40.

Meie U16 neidude etteastetest võiks esile tuua kuulitõukevõistlust, kus kõik neli neidu olid oma tulemustega esikümnes. Neist Maily Märss teine ja Trinity Õismets kolmas.

Tütarlaste U18 vanusgrupis saavutas Haapsalu KJK kergejõustiklane Hanna-Liisa Salf 13. koha. Tema kogus viie alaga 2459 punkti. Talle tõid need üksiktulemused: 60 meetri tõkkejooks 11.13, kõrgushüpe 1.50, kuulitõuge 8.20, kaugushüpe 4.32, 800 meetri jooks 2.44.06.

Juba eeloleval nädalavahetusel võistlevad meie kergejõustiklased tallinnas toimuvatel Eesti talvistel karikavõistlustel.