4

Postimees: kas korruptiivne määrus või Soormi geniaalne äritehing Linnamäe Peekonis?

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Sügisel tabas Linnamäe Peekonit seakatakupuhang. Foto Arvo Tarmula

Majandusminister Kadri Simsoni elukaaslase Teet Soormiga seotud seafarm Linnamäe Peekon sai riigilt esimest korda jagatud tõuaretustoetustest kohe maksimumilähedase summa. Ainsana Eestis, kirjutab Postimees.

Anonüümseks jääda soovinud seakasvataja tõi välja, et toetust makstakse maaeluministri määrusega nooremiste pealt: “Kui tead, et tavaliselt on karjas 20 protsenti nooremiseid ja 80 protsenti vanu ning sa näed, et majandusministri elukaaslase farmis on just vahetult enne toetuse arvestamise kuupäeva võetud arvele massiliselt nooremiseid ja proportsioon karjas on hoopis 20 protsenti vanu ja 80 protsenti noorloomi, siis tekib ju igasuguseid mõtteid.”

Linnamäe Peekon sai oma 584 noore emise eest riigilt tõuaretustoetust 116 835 eurot — määrus nägi iga noorlooma pealt makstavaks toetuseks ette 200,06 eurot. Soormiga seotud Linnamäe Peekon on toetuse saajate paarikümneliikmelises pingereas küll alles viies, kuid toetuse maksimaalsel ärakasutamisel parim.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ettevõtja
ettevõtja

Meil siis on ajakirjaniku tõlgenduse kohaselt kõik ärigeeniused, kes on mistahes rahastamistaotluse esitanud taotluste esitamise viimasel päeval ( kaasaarvatud mina ja seda päris mitmel korral). Loodan, et keegi esitab selle vaimustava artikli kirjutaja Presidendilt autasu saajate nimekirja ja soovitaks teda näidata kõigile vabariigi aastapäeva vastuvõtul.

Imelik
Imelik

“Mõtteid” (süüdistuse vormis) on sobilik asjaomaste institutsioonidega “arutada”, mitte külaeide kombel Postimehes küsimusena püstitada?

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Kuigi asjast midagi ei tea arvan siiski,et tegu on kadedusest kiibitsejatega.

kodus sai asja arutada
kodus sai asja arutada

Ma ei ole ka kursis, kuid tunne on, et ikka on ” ” “ärigeeniusega” ” ” tegemist.

wpDiscuz