14

Haapsalu linnapea lubas turule ehitada 5–6 putkat

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu turg. Foto Arvo Tarmula

Haapsalu linnapea Urmas Sukles ütles volikogus, et suuri investeeringuid turule ei planeerita, kuid kavas on ehitada 5–6 putkat.

Reformierakonna kandidaadid Lauri Luik ja Urmas Koppe esitasid volikogus linnapeale järelepärimise, millega soovisid selgitusi turu seniste lettide ja putkade lammutamise ja turu perenaise töölt vabastamise asjaolude kohta.

Sukles selgitas volikogu ees, et ohtlikud ja mädanenud katusealused ja turuputkad lammutati linnavalitsuse otsusega. Lammutustöid teostas Haapsalu Linnahoolduse osaühing. Ühtegi luba selleks ei väljastatud, sest tegemist oli kergehitistega, mis ei olnud ehitusregistris. Lammutustöö läks maksma ligi 9500 eurot, puit kulus kalmistuhoone kütteks.

Luige küsimusele, kas on kindel, et tururajatised polnud kultuurimälestisena kaitse all, vastas Sukles: „Ma väidan, et ei ole.” Lääne Elu andmetel oli Inga Raua projekteeritud Haapsalu turg muinsuskaitseameti poolt arvatud 20. sajandi ehituspärandi hulka, kuid polnud kaitse all.

Pärast lammutamist korrastati turuhoone fassaadi ja sisemust, samuti asfalteeriti turuplats ja rajati sajuveetorustik. Vastuseks järelepärimises esitatud küsimusele, miks ühendati sajuveekanalisatsioon alles novembris, kuigi plats oli asfalteeritud juba suve hakul, tõi Sukles põhjuseks töö teostaja loobumise. Suklese sõnul sooviti torustikku ehitada horisontaalpuurimisega, kuid septembris teatas viimane, et seda tööd siiski teha ei võta.

Suklese sõnul on linnavalitsus sel aastal investeerinud Haapsalu turgu umbes 30 000 eurot, millest 17 000 eurot on riigikogu liikme Jaanus Karilaiu toodud katuseraha. Edasiseks tegevuseks linnal konkreetset ajagraafikut ei ole. „Linnal pole raha, et teha turule suuri investeeringuid, ja praegu siseturgu kapitaalselt linna rahaga ehitada pole mõistlik,” ütles linnapea.

Sukles lisas, et ilmselt tuleb linnavalitsus järgmisel aastal volikogu ette küsima 10 000–15 000 eurot, et ehitada varjualustele lisaks turule ka 5–6 tuulekindlat putkat.

Turu perenaise Katrin Rannamäe ametist vabastamise kohta ütles Sukles, et Rannamäed pole ametist vabastatud. „Rannamäe on kalmistu heakorratöötaja, kelle lisaülesanne oli kuni siiani turu suvine heakord,” ütles Sukles.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Karel
Karel

Kui linnal oleks suurem plaan valmis, siis saaks ka need 5 – 6 putkat ehitada kohe sellised, mis tuleviku suurema plaaniga kokku läheksid. Haapsalu turg võiks vabalt olla miniatuurne Tallinna Raekojaplats, kus lisaks suvisele kauplemisele võiks olla ka suvekohvik(ud), lava kultuurilisteks ülesastumisteks, talvel platsi keskel kuus, suvel purskkaev. Turg võiks olla linna ajaloo ja romantilise kuurordi kuvandi pärane ning väärtustada linnapilti nagu mõni vaatamisväärsus.

Argos
Argos

Aitäh

Koerte värvimise töökoda
Koerte värvimise töökoda

Lammutustöö läks maksma ligi 9500 eurot, puit kulus kalmistuhoone kütteks.
Aga kuhu läks eterniit ? Ohtliku jäätme valdajal on ehk esitada utiliseerimisaktid.

Kübe
Kübe

10 tonni lammutamine? 3 tonni läks töö ja kuhu ülejäänud kadus?

Mart
Mart

Mulle jäi ka see number silma. Lammutamine 9’500, uute ehitamine 10-15’000.

tehti
tehti

vähemuspakkumine nagu ikka , 1 pakkuja küsis 1000 töö eest, 2-ne 3000, kolmas 10000, komisjoni nooruke esimees arvas et võitja on 1pakkuja, lollile noorukile seletati, kuidas asjad käivad, võidab 3 pakkuja, töö laseme 1000 eest ära teha 1-l pakkujal, kolmandale anname vaikimise eest 1000 ja ülejäänud paneme omale tasku.

nii
nii

Koerakuudiltki nõutakse tänapäeval soojustamist.

einoh
einoh

Aga Sukles lasi käest kunagi hea võimaluse saada raha tänavate ja ristmike remondiks.
Vajalik asi see turg!Ehk kergendab nüüd oma rahakotti.Või laenab pangast.

uhh...
uhh...

Rentida turuhooneks ehk seal ääres olev kivist kauplusmaja,ehitada ümber,uksed teisele poole?

REIN
REIN

🙂 Seltsimehed, milleks teile turg? Külastage marketeid ja kohvikuid! See on vist linnapea sõnum.

To rein
To rein

Täiesti õige! Kellele reaalselt on turgu vaja kui enamus tellivad asju internetist ja poest on kõike saada?

kkl
kkl

Tõesti,kellele seda lahtist turgu nii eriti vaja? Poola kaltsude müüjatele? OTT taluturg paneb asjad paika ja neile võiks selle turu koos ehitatavae putkadega jätta.

Mart
Mart

Kuidas te nii lihjtsast asjast aru ei saa. Turgu on vaja selleks, et valimisi võita.

kkl
kkl

Valimised võidetud!

wpDiscuz