86

Linnapea vastulause: ärimees ei saanud Sukleselt kingitust

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Urmas Sukles Foto: Arvo Tarmula

Urmas Sukles

Haapsalu linnapea

Laupäevane Lääne Elu esileht on tõstatanud minu suhtes korruptsioonikahtluse ning seetõttu pidasin ma vajalikuks kirjutada selgitus.

Haapsalu linn algatas mõned aastad tagasi Paralepas elumajade kruntide arenduse. Esimene etapp on 9 krundi müük . Linn tegi esmase investeeringu ning rajas kanalisatsiooni-vee ühendused, elektrivalmiduse ning teede ja tänavavalgustuse valmiduse. Selle arenduse eesmärk ei ole linnale raha teenida, vaid leida Haapsallu kodu loovaid uusi peresid ,kes hiljem maksumaksjatena linna kassat täidaksid. Kruntide müügist saadava rahaga kavandasime katta sealsesse infrastruktuuri tehtud investeeringud.Täna on esimesest arenduse osast ehk 9-st Kuldnoka ja Lõokese tänava krundist juba 8 müüdud ning majade ehitus ka alanud. Kusjuures mitmed krundid on meil õnnestunud alghinnast kõrgemalt müüa .Müügist on laekunud juba rohkem raha kui linn on tänaseks sealsesse infrasüsteemi panustanud, kusjuures palju krunte on veel müümata.

Müügikuulutuses on selgesõnaliselt kirjas, et : "Haapsalu linn müüb elamukrunte Paralepas Ungru tee elamukvartali arenduspiirkonnas. Kruntidele on rajatud juurdepääsuteed, elekter ning vee- ja kanalisatsioonivarustus. Hinna sees on kommunikatsioonidega liitumine."

Imelik on lugeda, et minu pikaaegne hea töökaaslane Peeter Vikman , kelle haldusalasse see projekt kuulub ning  kes on ka ise selle projektiga pidevalt tegelenud ja kelle juhtimisel on paigaldatud tänavavalgustussüsteemi alused koos kaablitega, teeb näo, nagu ei teaks ta, et teede ja tänavavalgustuse tegemine on linna kohustus, mis tuleb kiirelt täita, sest majad juba kerkivad. See ei ole kohustus Siim Saarevälja ees, vaid kõigi nende Haapsalu linnalt kaheksa krundi ostnud ja tulevikus krunte ostvate isikute ees.

Kusjuures Haapsalu linn ja ka Peeter Vikman teavad väga hästi , et teed selles elamurajoonis tuleb teha korda nii kiiresti kui võimalik, loodetavasti 2018 aasta jooksul, sest Haapsalu linn on seda lubanud ja linn on  usaldusväärne lepingupartner, kes  ostukutses kirjas olnud lubaduse ka täidab.

Mis puutub Siim Saarevälja lepingu tühistatud punktis olnud  tee ehituse tähtaega ,siis siin võib öelda, et selline kuupäeva panek oli viga, mille ma kahjuks läbi lasksin. Ehitusaeg oleks olnud 2018 aastal ning kuna volikogu 2018 aasta eelarvet veel arutanud ei ole, siis me oleksime andnud katteta lubaduse. Kui Peeter Vikman sellele ebakorrektsusele tähelepanu juhtis, siis me vigase punkti ka tühistasime. Samas ma loodan ,et kui tulevane volikogu eelarvet arutama hakkab, siis selle elamurajooni teede ja valgustuse arendus ka rahastatud saab.

See projekt on olnud edukas, tänaseks tehtud investeeringud infrastruktuuri on kruntide müügiga tasa teenitud ja saadud veel enamgi ning ka teedeehitusse minev raha saab tasa tehtud tulevikus uute kruntide müügiga, mitte linnaelanike raha eest, nagu LE oma juhtkirjas kirjutab.

Ühest väikesest eksimusest on jälle õnnestunud puhuda suur mull ja sellest on mul ääretult kahju, sest mulli algatus on tulnud mu hea töökaaslase poolt. Ei saa märkimata jätta ka  Lääne Elu poolt artiklile pandud  eksitavat pealkirja,  aga teada on ,et skandaalne pealkiri, millel ei ole pruugi sisuga üldse seost olla, müüb hästi. Peagi on valimised tulekul ning selle loo  valguses tõotab tulla põnev valimisvõitlus, kus vahendeid ei valita.


Vt ka: "TÄISMAHUS. Ärimees sai Sukleselt kingituse"


 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
sillast niipalju
sillast niipalju

et kui oleks minu teha teeks veel laiema ja vägevama.Vanasti oli sild puust ja nii kitsas, et “sapakas” mahtus alla sõitma ja sõitiski.

Kas
Kas

linnal on mitu rahakotti linnaelanike raha ja hr. Suklese raha. Kas müüdud maa oli hr. Suklese maa või linna maa s.t. kõigi linnaelenike maa. Kas linnas on linnal ka kohustus tagada ilma aukude ja lohkudeta asfalteeritud sõidutee oma koduni. Kas linnaelanikel on õigus nõuda normaalsete kõnniteede olemasolu linnas. JNE.

laske sillal
laske sillal

olla sild on ok mu muki k2ib sillataga kakil

.
.

Just täna lugesin:
Kõige truumad sõbrad on ostetavad sõbrad sest nad on sulle truud täpselt nii kaua, kuni sa neid osta jaksad!
Ikka jaksu siis.

Uskmatu+Toomas
Uskmatu+Toomas

Sild pole ainuke,vaadake kuidas tänavuse suve jooksul teatud kohtades kus elavad kõrgema elustandardiga inimesed on teid remonditud aga paljud tänavajupid on pinnasteed oma igaveste aukudega?
Olgu see Sukles mis on aga Vikman ei kannata üldse kriitikat !!!

Olev
Olev

Kodanikule:kas see sild segab sind? On seal hoiatus, et see on FRA MARELE ja mina ei tohigi sealt üle minna. NO AJATE IKKA JAMA.

Olev oravale
Olev oravale

Räägi ikka asjast ja ära aja mula. Loe Vikmani juttu, millist silda ta lubas ja millisele kuulutati hange välja. Need kaks eri asja. Kadunud T.Padu keeras sellise valminud monstrumi peale ilmselt ka hauas ringi.

kodanik
kodanik

Ahh, mis te jahute. Räägime parem sellest, kuidas üle Paralepa oja linna rahadega spetsiaalselt FraMare jaoks betoonsild ehitati. Sinna pidi hoopis teistsugune sillakene tulema. Sukles äkki võtab sõna ja kinnitab, et tema ei tea sellest midagi.

Sild
Sild

Mis jama te kirjutate ? Mina Fra Mares ei käi, kuid silda kasutan pidevalt. Kus on kirjas, et sild ehitatud Fra Mare jaoks, ja mis rahade eest oleks pidanud silda ehitama ?

mhh
mhh

mis jutt see veel on???

Olev
Olev

KURRUPTSIOONI mees , kas alati näed tonti igas liigutuses. Sukles, ole tublisti edasi

sukles peaks
sukles peaks

tagasi astuma, kui see ei ole kurruptsioon mis haapsalus toimub siis mis see küll olla võiks

Lugenu
Lugenu

Linnapeal on ohutusnõuded meelest läinud. Samuti, kui vett happesse, ei tohi ka kesikute virtsa oravasita sisse segada. Vastupidi on kõik OK.

wpDiscuz