Naise süüdata ähvardanud pagulane astub Haapsalus kohtu ette

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Pagulane kohtus

Süüdistatav Haapsalus mullu detsembris. Arvo Tarmula foto

Haapsalu kohtumajas algab järgmisel nädalal kohtuprotsess pagulasena Eestisse saabunud 27aastase Samer Khtabi üle, kes süüdistuse järgi ähvardas oma naise põlema panna.

Kohtuprotsess algab 16. mail, istungid on planeeritud veel 16., 22. ja 25. maile.

"Kohus on kuulutanud kohtuistungid kannatanu kaitseks kinniseks," ütles Pärnu maakohtu pressiesindaja BNSile.

Süüriast pärit Samer Khtab on korra juba sama süüasja raames kohtuniku ees seisnud. Nimelt lepiti mullu 30. detsembril prokuröriga kokku tingimisi aasta ja kahe kuu pikkuses vanglakaristuses. Jaanuari keskel pidi lepe kohtus kinnitatama, kuid prokuratuur loobus sellest. Nii arutabki kohus pagulase süüasja üldmenetluse korras. Mees on kohtueelsel ajal viibinud vahi all.

Tegemist on esimese juhtumiga, kus süüdistatavaks on välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse saabunud inimene.

Khtab tülitses oma naisega 12. novembril, põhjuseks oli armukadedus. Tüli käigus teipis mees naise käed kinni ja tarvitas tema kallal vägivalda. Khtab ähvardas naise põlema panna, olles enne talle peale läigatanud süttivat vedelikku. Naine teavitas juhtunust pere tugiisikut, kes kaasas politsei.

 

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Triibik
5 aastat tagasi

Huvitav,mis mullis prokurörid elavad ?? Luige,kes oli ùks Haapsalu parimaid politsenikke, tahavad pàti raputamise eest kinni panna,aga mòrvakatse eest annavad tingimisi ?? Ja igasugu feministid on ka vait,nagu oleks millegagi pàhe saanu. Vist on moslemile kòik lubatud.