EKRE esitas eelnõu pagulaste vastuvõtmise peatamiseks

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

madison

Jaak Madison. Foto: arhiiv

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas riigikogule eelnõu, et peatada Eesti osalemine pagulaste ümberjaotamise mehhanismis.

Eelnõu üle andnud EKRE fraktsiooni liikme Jaak Madisoni sõnul on kavandatud poolest tuhandest pagulasest praeguseks Eestisse jõudnud sadakond, kuid vaatamata väidetavale põhjalikule taustakontrollile on pagulasperedes vähese ajaga toimunud kaks võigast kuriteoepisoodi.
Esimesel juhul sidus mees oma abikaasa kinni ning ähvardas põlema süüdata, teisel juhul süütas mees abikaasa, kes viidi intensiivraviosakonda raskete põletushaavadega.

"Elu näitab, et võõrast kultuurist pärit immigrandid toovad endaga kaasa tavad ja käitumismudelid, mis on siinses kultuuris vastuvõetamatud ning ohustavad ka põlisrahva julgeolekut,“ nentis Madison.

Pagulaste vastuvõtmise peatamine aitaks Madisoni sõnul leevendada ühiskondlikke pingeid.

„Mitmete avaliku arvamuse uuringute järgi on massiimmigratsiooni vastu 60-70 protsenti inimestest. Riigikogule on antud üle kaks massiimmigratsiooni-vastast petitsiooni, millest esimesel oli 19 000 ja teisel 40 000 allkirja. Eesti inimeste julgeoleku tagamiseks ning kultuurilise vastandumise vältimiseks on mõistlik peatada pagulaste vastuvõtmine määramata ajaks,“ rääkis Madison ja lisas, et kuna Eesti valitsus on rõhutanud vabatahtlikku osalemist pagulaste ümberjagamise mehhanismis, peaks Eestil olema võimalik selle rakendamine vabatahtlikult ka peatada. 

Madison viitas, et Euroopa Liidu pagulaste ümberjaotamise mehhanismis ei osale näiteks Poola, kes on selle vaidlustanud Euroopa Kohtus põhjusel, et tegemist on formaalselt vabatahtliku, kuid tegelikult kohustusliku kvoodisüsteemiga.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Triibik
6 aastat tagasi

Kuidas osa moslemeid end uuel kodumaal ùlal peavad,on tihti uudistest ja jutuubist nàha. Kui me endale ja lastele normaalset tulevikku soovime,siis on viimane aeg ei öelda. Ka Inglismaa El i nimelisest kolhoosist lahkumise ùks pòhjuseid on lòputu moslemite tulv.