0

Seakatk jõudis Läänemaale: viirus tuvastati Hanilas ja Kullamaal

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Foto on illustreeriv. Foto: arhiiv

Sigade Aafrika katkuga taudistunud piirkondade hulka lisandus Läänemaa, kus viirus tuvastati ühel kütitud metsseal Hanila vallas ja neljal kütitud metsseal Kullamaa vallas.

Nüüdseks on seakatk tuvastatud kõikides Eesti maakondades peale Hiiumaa. Tegemist on 33. taudistunud alaga.

"Leiud näitavad taudi laialdast levikut metssigade hulgas ja seetõttu tuleb olla jätkuvalt hoolas ja ettevaatlik kõigil, nii loomapidajatel kui ka kõigil metsas toimetajatel, et vältida taudi levikut koduseafarmidesse," ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda. Taudi leviku tõkestamiseks tuleb jätkata ka metssigade arvukuse vähendamist ning nakkusohtlike korjuste kõrvaldamisega loodusest.

"Oleme väga tänulikud inimestele, kes meile metsas leitud korjustest juba teada on andnud. Helistage julgelt maakondlikku veterinaarkeskusesse või jätke teade Veterinaar- ja Toiduameti vihjetelefonile numbril 605 4750. Sellega aitate oluliselt kaasa seakatku edasise leviku takistamisele," lisas Kalda.

Kokku on Eestis sel aastal uuritud 11 501 metssiga. Sigade Aafrika katkule positiivseid metssigu on kokku tuvastatud 1147. Läänemaal on kokku uuritud 756 metssiga, kellest 5 on positiivsed.

Inimestele sigade Aafrika katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju nii seakasvatussektorile kui jahimajandusele.

 

Seakatk_plakat

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
*)
*)

…..seakari, plaaniväline sügiskünd aias hommikuks tehtud

kiilakas kalamees
kiilakas kalamees

seatud sedaviisi

matgus
matgus

See haigus on sisse toodud

Anonüümne
Anonüümne

See haigus on sisse toodud

arvan
arvan

Tegelt oli ammu juba Läänemaal. Eesti nii väike ja naljakas seda sektoriteks jagada.
Samasse avlda läheb loomade arvukuse lugemine. Neid arve peaks teatama ala 100 looma täpsusega, mitte et eestis on 254 hunti.

...
...

seatembud

wpDiscuz