0

Haapsalu turvakodus on uued elanikud

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Samuel Väers

Samaaria Haapsalu turvakodu juhataja Saamuel Väer (paremal). Arvo Tarmula foto

Samaaria Haapsalu turvakodus on üle paari kuu taas elanikud sees.

„On paar meest. Kui on tarvis, võtame juurde,” ütles Samaaria Haapsalu turvakodu juhataja Samueal Väer.

Augusti keskel lõpetas turvakodu lepingud kõikide elanikega, seitsmest mehest kahel lõpetati leping enne tähtaega ja varjupaik jäi tühjaks. Samaaria Eesti Misjoni juhatuse liige Viljar Roosimaa ütles toona, et varjupaik kavatseb muuta sihtrühma. Seni olid turvakodus peavarju leidnud elu hammasrataste vahele jäänud alkohoolikud.

Neljapäeval ütles Samaaria Eesti Misjoni juhatuse liige Mihkel Nõlvak Lääne Elule, et sihtrühma ei ole muudetud.

„Sama suund läheb edasi. Inimesed on sees ja töö jätkub,” ütles Nõlvak.

Nõlvaku sõnul lõpetati augustis lepingud sellepärast, et mehed ei allunud korrale.

Hinnakirja järgi on Haapsalu varjupaiga kohatasu 410 eurot kuus. Nõlvak kinnitas, et kui hädas inimesel ei ole võimalik sellist summat maksta, siis sellepärast ta varjupaiga ukse taha ei jää.

„Aga hinnakirja järgi on meie varjupaikades kuutasu tõepoolest 410 eurot,” ütles Nõlvak.

Peale Haapsalu on Samaarial varjupaigad Pärnus ja Hiiumaal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
küsimus2
küsimus2

Kodulehelt info.”Samaaria Eesti Misjon on kristlik heategevusorganisatsioon”.

maali
maali

milles seisneb heategevus jääb arusaamatuks 🙂

küsimus
küsimus

ilmselt oli algne plaan muuta sihtrühma aga uued regulatsioonid pagulasküsimuses tõmbasid sellele plaanile vee peale. Arusaamatuks jääb tõepoolest summa suurus, mis turvakodu elanik peaks maksma koha eest. Mis selle summa sees on? Ilmselt ei üüri turvakodu elanik tervet korterit vaid ühte tuba? Kui see on ainult üür (küte, elekter jms,) siis on hind tõepoolest väga soolane. Kui aga selle summa sees on mingisugune toitlustus vms. teenused siis ilmselt mõistetav. Pidades silmas mis on täna Eestis miinimumpalk, (ehk siis sisuliselt sama suurusjärku summa), siis kindlasti ei saa ühe toa üürimine olla mõistlik summa eest, mida inimene teenib terve kuu töötades.

kahtlane
kahtlane

isegi väga kahtlane. Õige ja aus see asi kohe kindlasti pole. Võtku mõni pädev kodanik asi käsile ja avalikustage kõigile mis toimub.

maali
maali

üks variant muidugi,et need nn fiktiivsed elanikud 😀 mõni sõber või sugulane kirjutas lepingule alla,aga ise elab omas kodus…. uuriv ajakirjandus võiks nüüd asjaga tegelema hakata siva!

ilmar
ilmar

ega need uued asukad Vahemere tagant põle`?

Julka
Julka

Saa üle!

Eesti+Mees
Eesti+Mees

röövima minnes tuleb hüüda —ISA POJA JA PÜHA VAIMU NIMEL andke raha siia…siis krim.menetlust ei järgne ja kõik on seaduste järele
Halleluujah sellepääle

mnjaa
mnjaa

Kes normaalne inimene üldse üürib joodikutele korterit? 😀 Korralik inimene teenib selle raha tööl käies kuu aega!! Kust joodik võtab selle raha?? Eks sinna ikka valitakse rahakoti järgi need elanikud 😀

saag
saag

Samaaria ongi need hammasrattad mille vahele jääda

*
*

oot aga kust need elu hammasrataste vahele jäänud joodikud selle raha võtavad? Kui suudetakse sellist raha rendile panna, siis mis hammasrataste vahele need jäänud on?

maali
maali

vbl nõks ongi selles,et joodikult röövida kogu sissetulek- siis tal pole lihtsalt millegi eest juua 😀

wpDiscuz