0

Riigikohus hakkab Rein Kruusmaa kaebust menetlema

Rauno Pukk

Rauno Pukk

raunopukk@gmail.com

rein kruusmaa

Rein Kruusmaa. Foto: Arvo Tarmula

Riigikohtu loakogu otsustas kolmapäeval, et võtab soodustuskelmuses süüdi mõistetud endise Risti vallavanema Rein Kruusmaa kaebuse menetlusse.

Asja arutamise kuupäev ei ole veel kindlaks määratud. Pärnu maakohus mõistis Kruusmaa 15. aprillil süüdi soodustuskelmuse toimepanekus ja määras talle karistuseks 7440 eurot trahvi. Kruusmaa kaebas edasi ringkonnakohtusse, mis jättis maakohtu langetatud otsuse jõusse.

Süüdistuse kohaselt esitas Rein Kruusmaa 2011. aastal võltsitud hinnapakkumusi põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile eesmärgiga saada toetust Risti tervisekeskuse renoveerimiseks. Risti tervisekeskus valmis 2012. aastaks.

Kruusmaa ise end süüdi ei ole tunnistanud ja kaebas edasi riigikohtusse. Edasikaebamist ei soovinud Kruusmaa kommenteerida.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Johannes
Johannes

Juristid-advokaadid sillas, kell tiksub, pappi voolab, linnukesed kirjas, seaduspügal valvatud.

Vanamees
Vanamees

Isegi saate aru, et ta tegi seda Risti rahva, mitte enese pärast. Tervisekeskus sai valmis, selle eest tuleks teda tänada ja toetada, mitte maa sisse taguda. MS mul ei ole Ristil ühtegi tuttavat.

Mhhhh
Mhhhh

Karmistada karistust?

Ats
Ats

Riigikohus võtab menetlusse 10% taotlustest, ju seal siiski midagi menetleda on

Pole..
Pole..

Midagi arutada, see ju selge susser-vusser, kahes kohtuastmes selgeks tehtud. Tööd ja leiba kohtutele pole mõtet tühjast kohast pakkuda.

wpDiscuz