Tänavused riigieksamite tulemused kinntavad viimase kolme aasta keskmist

Kaie Ilves

kaie@le.ee

LÜG eesti keele riigieksam75

Eesti keele riigieksam Läänemaa ühisgümnaasiumis. Arhiiv

SA Innove teatel kinnitavad selle aasta riigieksamite keskmised tulemused suures osas viimase kolme aasta keskmisi. Matemaatika riigieksami tulemus on eelmiste aastatega võrreldes tõusnud ja eesti keele, eesti keele teise keelena ning võõrkeelte eksamite tulemused aastate lõikes stabiilsed.

Matemaatika eksamiks said õpilased valida kas kitsa või laia matemaatika. Kitsa eksami valis 3440 ja laia eksami 4604 noort. Kitsa matemaatika eksami keskmine tulemus sel aastal on 39,9 ja laia eksami keskmine tulemus 56,3 punkti.

SA Innove hariduse agentuuri juht Tanel Oppi ütles, et matemaatika eksami keskmise tulemuse tõus näitab kolm aastat toiminud riigieksamite süsteemi juurdumist. Oppi sõnul näitab keskmise tulemuse tõus seda, et eksamivalik ning valik kitsa ja laia kursuse vahel on olnud teadlikum. "Eksamisüsteem on stabiilne. Õpilased ja õpetajad on sellest lähtudes tööd teinud. Täpsematest põhjustest saame rääkida sügisel, pärast eksamitulemuste analüüsi," ütles Oppi.

Eesti keele eksamit tegi sel aastal 6884 eksaminandi ja eksami keskmine tulemus oli 62,6 punkti. Viie aasta jooksul on tulemus olnud stabiilne ja eelmiste aastatega sarnane.

Eesti keele teise keelena riigieksamil osales üldhariduskoolides, kutsekoolides ja mujal kokku 2146 õpilast. Eksami keskmine tulemus 60,4 on viimastel aastatel püsinud suhteliselt stabiilsena.

Võõrkeeleeksamina said õpilased teha inglise keele riigieksami või sooritada prantsuse, saksa või vene keele rahvusvahelise eksami. Võrreldes eelmise aastaga suurenes eksaminandide arv prantsuse ja saksa keeles, vähenes vene ja inglise keeles. Taseme saavutanute osakaal tõusis mõnevõrra prantsuse ja saksa keeles, vähenes inglise ja vene keeles. B2-taseme saavutanute osakaal kasvas vene ja prantsuse keeles, jäi samaks saksa keeles.

Sel kevadel toimusid riigieksamid 20. korda ja kolmandat aastat uue korra alusel, mille järgi peavad õpilased gümnaasiumi lõpetamiseks sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, võõrkeele ja matemaatika riigieksamid. Eksameid sooritas kokku 9642 eksaminandi.

Sügisel avalikustavad SA Innove ja haridus- ja teadusministeerium peale esmaste tulemuste ka riigieksamite kokkuvõtva statistika ja analüüsi koolide kohta, mis võtab arvesse nii riigieksamite tulemusi kui ka gümnaasiumi panust õpilaste edasijõudmisse. Gümnaasiumi panus näitab õppetöö tulemuslikkust, võttes arvesse õpilaste lähtetaset.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments