0

Kohaliku omaalgatuse programmist soovivad Läänemaa ühendused saada 50 000 eurot

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lõppes kohaliku omaalgatuse programmi projektitaotluste vastuvõtmine. Kohaliku omaalgatuse programmi kevadvoorus laekus Läänemaalt kokku 31projektitaotlust mahus 49 500 eurot, mida on 39,5% enam kui kasutada olevaid vahendeid, teatas Lääne maavalitsuse maaelu peaspetsialist Mati Kallemets.

Kohaliku omaalgatuse programmi käesoleva aasta kevadvoorus on kasutada 29,9 tuhat eurot.

Projektitaotluste kogumaht koos 19,6% omafinantseeringuga on 61 500 eurot.

Lääne maakonna piirkondade järgi jagunesid ühendustelt laekunud projektitaotlused järgnevalt:

KOP taotlused 2016

Enim laekus projektitaotlusi meetmesse 1, kogukonna areng.

“Siia kogunes 19 taotlust kogusummas 30 950 eurot. Seda on kuue võrra vähem kui eelmisel aastal samal perioodil,” selgitas Kallemets. Kaks projektitaotlust on kogukonna turvalisuse parandamiseks, üheksa taotlust traditsiooniliste ürituste, kokkutulekute, festivalide ja vabaõhuürituste korraldamiseks. Kolm projektitaotlust on esitatud ühenduste poolt liikumisharrastuse, tervislike eluviiside ürituste ja külade spordimängude korraldamiseks, kaks kogukonna pärandi uurimiseks ja kogumiseks ning kolm kogukonna liikmetele uute oskuste koolituste omandamiseks.

Meetmesse 2, kogukonna teenused, laekus 12 projektitaotlust kogusummas 18 500 eurot. Selles meetmes esitatud projektitaotlustes kavandatakse kogukonnale vajalike teenuste arendamist viiel, kogukonnale vajalike sotsiaalsete teenuste arendamist samuti viiel ning kogukonna turvalisuse parandamist kahel korral.

Esmakordselt laekus taotlusi üheksalt ühenduselt.

Lääne maavalitsusel on projektitaotluste menetlemiseks aega 40 tööpäeva, mille jooksul maavalitsuse spetsialistid koos maakondliku hindamiskomisjoniga tutvuvad ühenduste poolt esitatud taotluste sisuga ja külastavad kavandatavaid investeeringuobjekte kohapeal.

“Puuduste avastamisel teavitatakse taotlejat, kellel on siis viis päeva aega tehniliste puuduste kõrvaldamiseks ning maavalitsusele täienduste esitamiseks,” selgitas Mati Kallemets.

Nõuetele vastavaks tunnistatud taotlused esitatakse maavanema poolt moodustatud komisjonile hindamiskriteeriumide alusel hindamiseks. Maakondlik hindamiskomisjon teostab taotluste sisulist hindamist ja teeb maavanemale põhjendatud ettepanekud toetuse taotluse rahuldamise või mitterahuldamise kohta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz