Polli talu kogub Hooandja kaudu remondiks raha

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Marika Blossfeldt tervislikust toidust, paastust ja harmooniast f erakogu (Medium)Polli talu perenaine Marika Blossfeldt. Foto: erakogu

Polli Talu Loomingulise Keskuse asutaja ja perenaine Marika Blossfeldti sõnul on kahe aastakümne pikkuse tegutsemise järel jõutud punkti, kus Polli talu vajab esimest tõsisemat remonditööd.

"Tegevuse jätkamiseks tuleb uuendada söögisaali puitpõrandat," selgitab ta ühisrahastusplatvormi Hooandja lehel. Projekt läheb kokku maksma 7330 eurot ja Blossfeldt loodab selle summa Hooandja abiga kokku saada.

Blossfeldt kirjutab Hooandjas, et Polli talu Hanila vallast on imeline koht ja fenomen, mida on raske sõnadesse panna.

"Seda tuleb kogeda. Parim metafoor, mida oskan välja pakkuda, võiks olla – puisniit.

Esimest korda puutusin sedasorti maastikuga kokku Läänemaal. Olen aru saanud, et puisniit on inimese ja looduse vaheline koostöö. Nagu nimigi ütleb, kasvavad nendel niitudel üksikud puude ja põõsaste rühmad. Puisniit vajab pidevat hoolt, et vältida võsastumist. Kujuta endale ette pargitaolist ümbrust, rohelist aasa siin-seal kasvavate lopsakate puude ja põõsastega. Selline keskkond võimaldab üksteise kõrval kasvada tohutul hulgal erinevatel taimeliikidel, ilma et ükski neist kipuks võimu haarama. Seal on nii valgust kui varju, piisavalt niiskust, tuult ja toitaineid. Selline maastik on väga harmooniline, mis kandub üle ka vaatajale.

Ka Pollil on loodud inimese ja looduse koostöös püha paik, kus on avarust ja turvalist piiratust, päikesepaistet ja varjulist katusealust, vabadust ja keskendatust, voolavust ja staatilisust. Siin saab oivaliselt nii puhata kui töötada, lõõgastuda ja end energiaga laadida, tegeleda endaga ja kohtuda toredate inimestega, ennast välja magada ja sukelduda loometöösse. Elu ja kunst sulanduvad kaunis loomulikus rütmis ühte. Looduslähedus ja meeldiv aura tekitavad külalistes juba iseenesest heaolutunde. Siin on võimalus end maandada, lasta pingetel vabaneda ja ennast uuesti leida.

Kuidas kõik algas…

Kõik sai alguse unistusest – unistusest elada maal. Mul on alati olnud tõmme traditsioonilise maa-arhitektuuri poole. Juba lapsena meeldis mulle veeta aega vabaõhumuuseumides, kus sai vaadata vanu taluhooneid. Mulle meeldib tajuda tihedaid seoseid kujunduse ja funktsiooni ning neid ümbritseva looduse, kliima ja kohaliku kultuuri vahel. Mind köidab nende kohtade ehe elu, kus saab lähedalt kokku puutuda nii õhu kui ka tule, vee ja maa elementidega.

Ainus probleem oli, et mida üks tantsija, koreograaf, joogaõpetaja ja tervisenõustaja küll maal teha võiks?

Lahendus oli ilmselge: koondan sinna kõik, mida olen elu jooksul õppinud. Ühendades oma armastuse kunsti, holistliku eluviisi ja söögitegemise vastu, kujundasin Polli Talu Loomingulises Keskuses omanäolise tunnetuse ja rajasin oaasi, kus toita, innustada ja jõustada inimest kui tervikut – nii tema keha kui ka meelt ja hinge.

Täna, 20 aastat peale restaureerimisööde alguse vajab Polli talu esimest tõsisemat remonditööd – tegevuse jätkamiseks tuleb uuendada söögisaali puitpõrandat. Eelarve Põranda ehituse eelarve on 6850 eurot, mis sisaldab vana põranda lammutamist, lammutusprahi utiliseerimist, ehitusmaterjale, betoonist aluse valamist, põrandalaudade paigaldamist, lihvimist ja õlitamist ning käibemaksu. Summale lisandub 7 % hooandja teenuse kulu – seega läheb kokku vaja 7330 eurot. Auhindade kulud kannab Polli Talu Loominguline Keskus ise.

Niisiis pöördun palvega Sinu poole, et Sa annaksid oma panuse selle hädavajaliku töö teostamiseks, et saaksime Pollil ka tulevikus pakkuda inspireerivaid laagreid, mis hellitavad ja kosutavad Sinu keha, meelt ja hinge.

Ole pai ja anna hoogu – Polli põranda remondile!"

http://www.hooandja.ee/projekt/polli-talu-poranda-remontKes soovib Polli talu tegemistele õla alla panna, saab seda teha Hooandja lehel.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
rk
8 aastat tagasi

aktiivuse ja pealehakkamise eest 10 punkti. Vähemalt keegi toimetab kuskil ja julgeb seda teha.

Sisu
8 aastat tagasi

Ere näide sellest et juudavõim on enda rahvast teinud kerjuse tema enda maal.