Autovaraste lemmikmark oli mullu Volkswagen

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Volkswagen-Golf_GTI_201 4_800x600_wallpaper_14 netcarshow.comVolkswagen Golf GTI. Foto: netcarshow.com

Autovaraste lemmikmark oli mullu Volkswagen, millele järgnesid BMW, Audi, VAZ ja Ford, selgub politsei- ja piirivalveameti statistikast.

Kui kokku liita nii autovargused kui ka omavolilised kasutamised, siis himustasid ärandajad Volkswageneid mullu 80 korral. BMW-d läksid kaduma 59, Audid 36, VAZ-id 35 ja Fordid 29 korral.

Ühtlasi ärandati mullu 27 Opelit, 20 Mercedest, 17 Toyotat, üheksa Mazdat ja seitse Mitsubishit. Sama palju ehk seitse läks kaduma ka Nissaneid ja Volvosid. Kuuel korral ärandati Honda, Peugeot ja Saab, viiel korral Citroen ning neljal korral Chrysler, Hyundai, Porsche ja Škoda. Kolmel juhul varastati Land Rover ja Suzuki, kahel juhul Dacia, Fiat, Kia. Lada, Lexus, Renault ja Subaru ning ühel juhul Moskvitš, Chevrolet, Dodge, Jeep, Seat ja ZAZ.

Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude teenistuse vanema Toomas Jervsoni sõnul on aasta aastasse sõidukivarguste ja nende omavoliliste kasutamiste arv vähenenud.

"Kui 2005. aastal registreeriti 1528 sõidukivargust ja nende omavolilist kasutamist, siis kümme aastat hiljem on see arv 521. Enamus mullu ärandatud sõidukitest on vanemad, rahvalikumad autod ning kallimate markide ärandamisi toimub üsna vähe," rääkis Jervson BNS-ile.

Tema sõnul saavad inimesed saavad varaste elu keerulisemaks teha, kui ei jäta sõiduki võtmeid kööki või esikusse ning sulgeksid ööseks aknad ja uksed. "Vargad otsivad lihtsaid viisi sõidukite ärandamiseks, näiteks lahtise ukse või akna kaudu võtmete varastamine. Eelmine aasta kasutasid vargad ka nutivõtmete nõrkusi luksusautode ärandamiseks," lisas Jervson.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
xp
7 aastat tagasi

Vahva statistika: ärandati 35 VAZ-i ja 2 Ladat. Õnneks mitte ühtegi Žigulid.

muha
7 aastat tagasi
Reply to  xp

ma panen ülejäänud zigullid pakkude peale,juhul kui neil on valuveljed

Toomas
7 aastat tagasi

Vargad eelistavad hoopis wolkse ,kui läänlane eelistas citröeni ?! Saa siis aru rahva eelistustest.