0

Vormsi vallavolikogu võtab Kullamaa ettepaneku vastu

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

2 Vormsi kirik

Vormsi suurimad pidustused on igal aastal kiriku nimipühaku Püha Olavi päeval 29. juulil. ARVO TARMULA

Vormsi vallavolikogu  otsustas vastu võtta Kullamaa ettepaneku moodustada Läänemaast üks omavalitsus.

Vormsi volikogu toetas kõnelustel osalemist, kuid 25. jaanuaril peetud istungil toonitati, et see ei väljenda  volinike soovi ühineda üheks suureks omavalitsuseks.

Volikogu liikmed olid päri kolleegi Anu Strengi seisukohaga, et „esialgu käime protsessiga kaasas ja kogume infot”.

Kullamaa vallavolikogu ettepaneku vastuvõtmise poolt oli kuus volinikku, vastu oli kaks, üks volinik ei hääletanud. Ametlik otsus tehakse volikogu järgmisel istungil.

Vormsi volikogu on varem deklareerinud, et kasutab saarelistele omavalitsustele antud võimalust ja säilitab iseseisva valla staatuse. Vormsi ei ole ka Läänemaa omavalitsusliidu liige.

Kullamaa vallavolikogu tegi 14. jaanuaril Läänemaa kõikidele valdadele ja Märjamaale ettepaneku alustada ühinemiskõnelusi. Omavalitsused peavad vastuse andma kahe kuu jooksul ehk 14. märtsiks.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Triibik
Triibik

Kuna vàikest kooli on kallim ùlal pidada, kaobki Vormsi kool ja lapsed hakkavad Haapsalus òppima. Mitu korda peab peksa saama,et poliitikute lubadusi enam mitte uskuda? Parem on oma asju ise otsustada,kui pàrast,mùts nàpus,linnahàrrade ukse taga seista.

Kullamaalane
Kullamaalane

Vormisis on mõistlikud inimesed- ühtsuses peitub Läänemaa jõud

Mina
Mina

Eestlasi jääb järjest vähemaks ja varsti on terve Eesti üks omavalitsus.

Triibik
Triibik

Vaevalt jàrgmistel valimistel praeguseid liitjaid valitakse.Suurvald tàhendab seda,et raha ja vòim koondub jàrjest rohkem kitsa ringi poliitikute kàtte ning oma muredest vòite varsti hundile metsas rààkida.Ja raudteest pole mòtet sonida- kuni reisijaid pole ja kaubavedu ei tule.Vaevalt paljud maaomanikud ja tervisesportlasedki seda soovivad,sest raudtee eraldatakse ùmbruskonnast kòrge turvataraga.

Metsaelanik
Metsaelanik

Tuleb Kullamaa-Vormsi raudtee

Palivere elanik
Palivere elanik

Kolisin Rootsi elama. Lääne elu blokeeris mu IP aadressi 🙁

Stockholmi elanik
Stockholmi elanik

Äkki suudab uus supervald ka raudtee Läänemaale (Paliverre) tuua?

wpDiscuz