0

Algas kauneima maakodu konkurss

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

mk-konkurss-tingimusedAjakiri Maakodu jätkab ka sellel aastal traditsiooni otsida üles kõik Eestimaa kauneimad kodud ning pärjata neist silmapaistvaim tiitliga „Eesti kauneim maakodu 2015”. Lisaks antakse välja seitse eripreemiat. Mullu võitis peaauhinna ja kauneima renoveeritud talu tiitli Oleg ja Kristina Epneri täiuslik rehielamu Ridala vallas Läänemaal.

Konkursi peakorraldaja, ajakirja Maakodu peatoimetaja Kadri Trammi sõnul näitas mullu esimest korda teoks saanud Eesti kauneima maakodu konkurss, et eestlaste jonn ja kannatlikkus rajada maale kodu ning kujundada selle ümbrus kauniks ja pilkupüüdvaks on imetlusväärne. „Paljud tegusad noored pered on kolinud maale ja suutnud mõne aastaga luua omanäolise ja kauni kodu. Väga paljudel linnainimestel on aga suvekodu, kus saab ehk fantaasial rohkem lennata lasta ning isetegemise rõõmu nautida,” ütleb Tramm. „Igal juhul ei ole tagasihoidlikkus ja liigne kriitikameel selle konkursi puhul voorus. Meie ootame rohket osavõttu ja seda, et inimesed oleksid enda loodu üle uhked ning tahaksid seda ilu jagada ka teistega.”

Eestis on mitu kauni kodu valimise konkurssi, kuid seesugune konkurss on ainulaadne, sest keskendub just maapiirkondades asuvatele kodudele. „Osalema on oodatud nii maakodude, suvilate kui ka talude omanikud. Eriauhind on sel aastal muu hulgas ka ökokodule ja kauneimale kõrvalehitisele, olgu selleks terrass, lehtla, väliköök või istumisnurk,” märgib Tramm.

Konkursi eesmärk on väärtustada maaelu ja maal elamist ning tunnustada inimeste oskusi, ilumeelt, maitsekust oma kodu, aia ja koduümbruse rajamisel ning korrastamisel.

Ajakirja Maakodu korraldatud Eesti kauneima maakodu konkurss toimus esimest korda 2014. aastal. Eelmisel aastal võitis peaauhinna ja kauneima renoveeritud talu tiitli Oleg ja Kristina Epneri täiuslik rehielamu Ridala vallas Läänemaal.

Konkursi peaauhinnaks on uhke iglusaun väärtusega 5000 eurot.

Peale kauneima maakodu valitakse ka võitjad ülejäänud seitsmes kategoorias: kauneim suvekodu, kauneim talu, lapsesõbralikem kodu, kauneim aed, kauneim kõrvalehitis, ökokodu ja ohhoo-preemia. Viimane antakse välja kodule, kus on midagi leidlikku või eristuvat.

Konkursil osalemiseks tuleb saata oma kodust pilt koos kaaskirjaga hiljemalt 15. juuniks. Võitjad kuulutatakse välja septembris.

Täpsemate tingimuste kohta leiab lisainfot veebilehelt.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz