Madis Tiik startis maailma ühel raskemal kõrbemaratonil

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

tiik

Madis Tiik maratoniks valmistumas. Foto erakogu

Vormsi perearst Madis Tiik koos sõbra August Tilloga startis pühapäeval Marokos maailma üheks raskeimaks peetaval maratonil Sultan Marathon des Sables

Läbi Sahhara kõrbe kulgeval 251 kilomeetri pikkusel maratonil peavad jooksjad kogu varustuse, kaasaarvatud söögi ise kaasas kandma. Korraldajate poolt on tagatud vaid vesi ja ööbimiskoht telgis.

Tänavu peetaval 30. maratonil startis ligi 1500 jooksjat ning esimesel päeval läbiti 36 kilomeetrit.

Esimest jooksupäeva kommenteeris Tiik kommenteeris Facebookis: "Esimene päev põrgus on seljataga. 2 magamata ööd ja stardipingeid. Tänane jooks oli kuni 25 km väga hea, olin plaanitud 4 tunni tempos ja enesetunne hea. Kuid siis tuli lage platoo ja tugev vastutuul. Ning lisaks ütlesid õlad, et nad ei ole nõus seljakotti kandma. Nad olid nii valusad, iga sammu peal ja pidin hakkama kätega seljakotti toetama. See kokku tähendas, et jooksmisest ei tule enam midagi välja. Järgmiste päevade nimel otsustasin viimased 10 km kõndida (seda tegid enamus, kellega koos liikumine toimus). Viimased 2 km siiski jooksin, sest õlad olid puhanud ja rada läks alla mäge. Aeg oli 4.49 ringis ja rada oli 36,4 km."

Jooksu saab reaalajas jälgida aadressil http://mds.vigeosport.com/

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments