6

Reformierakond alustab konsultatsioone SDE, IRLi ja Vabaerakonnaga

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Taavi Rõivas Haapsalus 113

Taavi Rõivas. Foto: Urmas Lauri.

Reformierakond teeb ettepaneku alustada konsultatsioone SDE-le, IRL-ile ja Vabaerakonnale.

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha peale esimesi kohtumisi erakondadega ettepaneku konsultatsioonide alustamiseks valitsuskoostööks SDE-le, IRL-ile ja Vabaerakonnale.

"Oleme viimastel päevadel kohtunud SDE, IRL-i kui Vabaerakonnaga ja kõigiga on meil vajaliku ühisosa olemas, mille põhjal alustada konsultatsioone valitsuskoostööks. Praeguses julgeolekuolukorras on oluline saada võimalikult kiiresti toimiv ja tugeva mandaadiga valitsus," ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pavlovi refleks
Pavlovi refleks

algavad katsed puudlitega

.....
.....

Kes loobuks parlamendisaadiku heast palgast?Ega tühja tünni keegi ei vali.

üldiselt
üldiselt

paraku jah, Ref on enam kui kurikuulus sellepoolest, et oma koalitsioonipartnereid ühel või teisel viisil allavett saadab. Kõik, kes on refiga koos töötanud, on sellest oma poliitilises arengus kaotanud, kaotanud hääli, mainet jne. Pigem hakkab tunduma õigem, et ükskõik kellega välja arvatud Refiga koalitsiooni minna. Seni on seda räägitud pigem keski kohta. Paraku- kui jätame üldise emotsioonitsemise kõrvale ja vaatame viimaste aastate reaalseid arenguid – siis nii paraku on.

Juku
Juku

Erakonnad, kes on kutsutud koalitsiooni läbirääkimistele Ref-iga peaksid raudselt kokku leppima selles ühisosas, millest nad mittemingil juhul ei tagane ja astuma julgemalt refile vastu. Kui võitja erakonnale seesugune lähenemine ei sobi, siis OK, tehku vähemusvalitsuse ja vaadaku kaua nad niiviisi püsivad. Arvan, et sügist nad enam ei näe. Elame-näeme! Praegu aga meelekindlust nii SDE-le, IRL-ile kui ka Vabaerakonnale.

...
...

VE kirjutab RE-ga opositsiooni minnes alla iseenese poliitilisele surmaotsusele.

Kaarel
Kaarel

Kas sa pidasid silmas koalitsiooni minekut?
Ehk ongi aeg vähemusvalitsuse tekkimiseks-siis peaks ka valitsuserakond loobuma nn teerullipoliitika kommetest ja üritama koostöömeelsust arendada.
Reformierakonna puudliks sattumise ohud peaks nüüd küll juba mitmekordselt tõestatud olema,et vähegi õppimisvõimelised poliitikud 9 korda järele mõtleks enne kui nende valitsusega liituks.

wpDiscuz