0

Vaiko Vooremaa jätkab edukalt jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Vaiko vooremaa eesti meitser foto ott kallas

Vaiko Vooremaa. Foto: Ott Kallas.

Võrtsjärvel toimuvatel jääpurjetamise DN klassi Euroopa meistrivõistlustel peeti eile  kvalifikatsioonisõidud, mille tulemuste alusel jätkavad tänasest finaalsõite kuldlaevastikus Jaan Akermann, Vaiko Vooremaa, Kevin Grass ja Hardi Laurits.

Esialgsest 146EMile registreerunud jääpurjetajast alustas Võrtsjärvel võistlemist 126 sportlast, kes jagati hooaja tulemuste põhjal tugevuse  järgi kolme gruppi. Tugevaimassegruppi pääses33 hooaja edetabeli parimat.

Eelsõitude süsteemis alustas esimesena nõrgima asetusega  laevastik, millest 12 paremat pääses edasi paremuselt järgmisse fliiti, kust omakorda 12 paremat jõudis välja tugevaimasse gruppi.

Kuldgrupis on pärast kolme sõitu eestlaste hulgas kõrgeimal ehk 6.kohal  Jaan Akermann (PJK), 9.kohal on Vaiko Vooremaa (KJK).

Kokku jätkab kuldgrupis neli eestlast. Lisaks Jaan Akermannile ja Vaiko Vooremaale on kuldgrupis veel 33. kohal Kevin Grass (SMS) ja 35. kohal paiknev Hardi Laurits (JK MK).

Kuldgrupi liider on Karol Jablonski Poolast, üheksa punktiga jääb maha poolakas Michal Burczynski ning kolmandal kohal on lätlane Madars 
Alvikis. Kuldgrupis võistleb EMi parimate kohtade eest 45 sportlast.

Hõbegrupis jätkab homme sõite39 sportlast, nende hulgas viis eestlast, kellest 7. kohal on Rene Riim (SMS), 16. kohal Marek Lentsius (JK MK), 20. kohal Jürgen Kukk (JK MK), 33. kohal Karl-Robert Trink (PJK) ja 39. kohal Valdo Pärtel (HJK).

Pronksgrupi 42 võistleja hulgas jätkab homme võistlust kaks Eesti jääpurjetajat – Rasmus Maalinn (PJK) on seal 13. ja Toivo Aardemaa (HJK) 
15. kohal.

Ott Kallas

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz